U18: West Ham pokonuje Chelsea, Ashley Cole poprowadził drużynę U17 w pucharze ligi

Po niezasłużonej porażce z Leicester drużyna Eda Branda chciała wrócić na zwycięską ścieżkę. W Cobham zagościła ekipa młotów.

Zdjęcie

WHU: Knightbridge, Falase, Clayton, Tarima, Casey, Forbes (c), Woods, Earthy, Mubama, Kodua, Evans.

Ławka Terry, Uwandji, Orford.

Na początku spotkania Leo Castledine wymienił się piłką ze Stutterem, strzał tego pierwszego przeleciał obok słupka. W 22 minucie młoty wyszły na prowadzenie – Casey zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później Gilchrist przewinił w obrębie pola karnego, a jedenastkę wykorzystał Mubama. Charlie Webster posłał wspaniałą piłkę z rzutu wolnego, Castledine uprzedził Knightbridge’a, jednak piłką poleciała za poprzeczkę. Billy Gee wypuścił Leo Castledine’a, ten dograł piłkę na 11 metr, a akcję szczęśliwie wykończył Charlie Webster. W 50 minucie Stutter trafił w słupek, kilka minut później Mothersille mógł pokonać bramkarza młotów po wrzutce Webstera. Andersson dograł piłkę do Stuttera, jednak 15-latek chybił. W 72 minucie Mubama zdobył bramkę, która nie została uznana. Skrót meczu był krótki, rzekomo Chelsea zasługiwała przynajmniej na remis.

Chelsea U-17 rozegrała swój pierwszy mecz w U17 Premier League Cup. Rywalem The Blues był obrońca tytułu z zeszłego sezonu – Brighton. Mecz zakończył się zwycięstwem mew 4:2. Dla Chelsea trafiali: Edwin Andersson i zawodnik reprezentacji Anglii U-16 – Tyrique George. W składzie znaleźli się również Kaiden Wilson, Logan Coles, Donnell McNeilly, Harrison Murray-Campbell, Ato Ampah, Reiss Russell-Denny. Przy linii stał trener drużyny U16 – Ashley Cole. Galeria, pełny skład i skrót meczu są niedostępne.

Źródło: @chelseayouth, chelseafc.com