Wright: On ma wszystko

Ian Wright wyróżnił Rubena Loftus-Cheeka, twierdząc, że pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji pod wodzą Thomasa Tuchela. 25-latek w sobotę po raz pierwszy w sezonie Premier League pomógł Chelsea w odniesieniu zwycięstwa 3:1 nad Southampton na Stamford Bridge.

Loftus-Cheek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Fulham, a teraz chce walczyć o regularne występy w drużynie Tuchela. W sobotnim meczu rozegrał 83 minuty i asystował przy bramce Trevoha Chalobaha, który otworzył wynik spotkania, a po golach Timo Wernera i Bena Chilwella gospodarze zapewnili sobie 3 punkty. Ruben w obecnym sezonie wystąpił w pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach dla The Blues i tylko dwa razy rozpoczynał spotkanie w wyjściowym składzie.

Były gwiazdor Arsenalu, Ian Wright uważa, że Anglik ma wszystko, czego potrzeba, by regularnie występować w pierwszej drużynie i jest pod wrażeniem tego, co widział u niego w ostatnim czasie.

– Nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczymy go wracającego do takiej formy. Dzisiejszy pokaz był wspaniały.

– Jedną z rzeczy, które będzie musiał zrobić, aby pozostać w tym zespole Chelsea, zwłaszcza jako ktoś, kto grał w pivocie jako (środkowa) dwójka, jest strzelanie większej ilości bramek.

– Siła, umiejętności, on ma wszystko. Ludzie mówią, że nie ma energii – spójrzcie na niego teraz, to jest przerażające. Wygląda dla mnie jakby odzyskał wewnętrzny ogień. On jest niebezpieczny.

Loftus-Cheek był stałym elementem zespołu Fulham w zeszłym sezonie, gdzie strzelił jedną bramkę i zanotował 30 występów w Premier League. Następnym meczem Chelsea w Premier League będzie wyjazd do Brentford w sobotę 16 października po przerwie międzynarodowej.

Źródło: Mirror