Chelsea dołącza do wyścigu o Christophera Nkunku!
Chelsea dołącza do wyścigu o Christophera Nkunku!

Chelsea dołącza do wyścigu o Christophera Nkunku!

Francuski pomocnik jest wychowankiem PSG, dla którego przed transferem do Lipska rozegrał 78 spotkań. W 2019 roku, 23-latek przeniósł się do niemieckiego klubu.

Nkunku wystąpił już w 94 meczach dla klubu spod szyldu RedBulla, strzelają w tym czasie 21 bramek oraz notując 30 asyst na przestrzeni wszystkich rozgrywek. Francuz określany jest jako jeden z najbardziej ekscytujących młodych piłkarzy Bundesligi. Dzięki swojej świetnej formie, 23-latek stał się celem dla kilku europejskich klubów.

W przeszłości z piłkarzem łączony był Real Madryt. Mimo, że w tym roku na Santiago Bernabeu powędrował Camavinga, Królewscy nie spuszczają oka z Nkunku, głównie ze względu na wiek Luki Modrica. Do walki z Realem stanąć mają kluby z całej Europy, w tym Chelsea.

Szkoleniowiec The Blues, Thomas Tuchel podczas pobytu w PSG miał okazję pracować z Francuzem. Niemiec odegrał kluczową rolę w rozwoju 23-latka, a teraz wygląda na to, że jest chętny na ponowną współpracę. Patrząc na obecną formę ofensywnych graczy Chelsea, Nkunku mógłby być odpowiednią postacią w układance Tuchela. Pomocnikiem zainteresowany jest również Manchester City.

Źródło: Foot Mercato

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW