Sytuacja Rüdigera – jak wygląda jego przyszłość na Stamford Bridge?
Sytuacja Rüdigera – jak wygląda jego przyszłość na Stamford Bridge?

Sytuacja Rüdigera – jak wygląda jego przyszłość na Stamford Bridge?

Tylko jeden zawodnik Chelsea może pochwalić się kompletem minut w tym sezonie Premier League – Antonio Rüdiger. Od czasu przyjścia Thomasa Tuchela niemiecki defensor przeżywa drugą młodość i jest liderem obrony The Blues. Świetna forma 28-latka nie mogła odbić się bez echa na rynku transferowym. Bój o podpis zawodnika stoczy kilka europejskich gigantów.

Kontrakt Niemca wygasa z końcem sezonu. Negocjacje są, jak na razie, wstrzymane a brak porozumienia między stronami daje sygnał do ataku innym klubom. Bayern Monachium i Real Madryt są gotowi zapłacić każde pieniądze, by zabezpieczyć dla siebie podpis obrońcy The Blues. Juventus, który szuka nowych opcji do swojej linii defensywnej, również rozważa jego transfer. Sytuację wciąż obserwują także PSG oraz Tottenham.

Pomimo starań wielu klubów Thomas Tuchel nie przestaje w prywatnych rozmowach naglić zarząd do jak najszybszego osiągnięcia porozumienia z Rüdigerem. Według najnowszych doniesień oferta kontraktu, którą zaoferowano Niemcowi, miała zwiększyć jego zarobki o 25 tysięcy £ tygodniowo – ze 100 na 125 tysięcy. Ta propozycja była dla Niemca rozczarowująca, lecz jest on otwarty na dalsze rozmowy. Niemniej jak podaje Sky Germany, żadne decyzje nie zostaną podjęte przed początkiem stycznia. 

Szkoleniowiec The Blues podkreślał już nieraz, że sytuacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, zaznaczył, że Rüdiger jest duża wartością dodaną na Stamford Brigde. Na jednej z konferencji prasowych powiedział

– Mam nadzieję, że jak najszybciej znajdą rozwiązanie, bo nie jest to sprawa tylko pomiędzy zawodnikiem i trenerami. Te sprawy dotyczącą zawodnika, jego agenta oraz klubu. To świetny zawodnik, bardzo konsekwentny, utrzymujący wysoki poziom. Wszystko jest na swoim miejscu, ale czasami zawodnicy potrzebują troszkę więcej czasu dla siebie. Z naszej strony to nic nowego.

Sytuacja jest – jak widać – dynamiczna i całkowicie otwarta. Na rozwiązania przyjdzie nam jednak najprawdopodobniej poczekać jeszcze chwilę.

Źródła: Sky Sports Germany, Metro, The Athletic, CalcioMercato

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW