17-letni zawodnik akademii powołany do dorosłej reprezentacji swojego kraju!
17-letni zawodnik akademii powołany do dorosłej reprezentacji swojego kraju!

17-letni zawodnik akademii powołany do dorosłej reprezentacji swojego kraju!

Sami Tlemcani. Imię i nazwisko, które z pewnością mało mówi nawet najzagorzalszym kibicom Chelsea. Niemniej o 17-letnim bramkarzu akademii może być za chwilę bardzo głośno. Młody Marokańczyk właśnie otrzymał swoje pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji kraju.

Nazwisko piłkarza pojawiło się na liście niespodziewanie, gdyż został włączony do rozszerzonej, 27-osobowej kadry jako czwarty bramkarz. Najprawdopodobniej Tlemcani nie zadebiutuje na nadchodzącym zgrupowaniu, lecz cieszy go uznanie, które zyskał w kraju jego matki. Jest bowiem uprawiony także do gry w reprezentacji Algierii, skąd pochodzi jego ojciec oraz Francji, gdzie sam się urodził. Po otrzymaniu powołania bramkarz Chelsea nie krył wzruszenia.

– To wielka duma, pierwsze powołanie w wieku 17 lat! Moja rodzina jest dumna, moja mama także. Czuję wszechogarniającą mnie dumę. Wszyscy cieszą się razem ze mną i są szczęśliwi, że wybrałem właśnie Maroko, mając również opcję Francji i Algierii.

– Mam nadzieję, że wystąpię w reprezentacji tak szybko, jak będzie to możliwe, ale jestem tu, aby się uczyć. Cała drużyna przyjęła mnie w bardzo miły sposób. Naprawdę było mi miło. Czuje się, jakbym był bratem każdej zgromadzonej tutaj osoby. To fajne uczucie.

Reprezentacja Lwów Atlasu rozegra swój najbliższy mecz 9 października przeciwko Gwinei-Bissau. Powołania nie otrzymał jednak Hakim Ziyech.

Źródło: Lions de L’Atlas

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW