Livramento: Żałuję, że nie udało mi się zadebiutować w Chelsea
Livramento: Żałuję, że nie udało mi się zadebiutować w Chelsea

Livramento: Żałuję, że nie udało mi się zadebiutować w Chelsea

18-letni obrońca udzielił wywiadu w którym wspominał swoją przygodą z Chelsea oraz o przyszłych planach.

Livramanto zaliczył fantastyczny początek sezonu. Z miejsca został podstawowym zawodnikiem świętych. Jest bardzo ważnym punktem drużyny Southampton co pokazał w meczu ze swoim byłym zespołem-Chelsea. Przeciwko The Blues Valentino wywalczył karnego, a także miał parę udanych interwencji w obronie.

Jego ogromny talent był widoczny już w akademii Cobham. W zeszłym sezonie otrzymał on nagrodę najlepszego gracza akademii w sezonie 2020/21, a wielu trenerów twierdziło, że będzie on w przyszłości podstawowym zawodnikiem Chelsea. Historia potoczyła się jednak inaczej i Anglik w letnim oknie transferowym przeniósł się ze Stamford Bridge na St. Mary’s Stadium.

-Czy żałuję? Jedynie żałuję, że nie udało mi się zagrać meczu, to była ciężka decyzja ale zawsze moim celem była jak najszybsza gra w pierwszej drużynie.- Mówi Livramento.

-Czuje, że gdybym tam został to sprawy potoczyłyby się inaczej. To była ciężka decyzja dla mnie i dla moich bliskich, jednak wspólnie podjęliśmy decyzje, że to będzie dla mnie najlepsze.

-Nigdy nie powiem złego słowa o Chelsea. Pomogli mi w rozwoju i dzięki nim jestem tu gdzie jestem. To prawdopodobnie najlepsza akademia na świecie do której każdy dzieciak chciałby uczęszczać.

-Trenerzy często ustawiali mnie na skrzydle. Dzięki temu nie mam teraz problemów z bardziej ofensywną grą

Anglik nie miał szans w rywalizacji o pierwszy skład z Jamesem czy Azpilicuetą, więc dla obu stron transfer Valentino do świętych był dobrą decyzja. Możliwe jednak, że w przyszłości zobaczymy Livramento w koszulce The Blues.  Chelsea posiada klauzule wykupu wynoszącą 25 milionów funtów, a sam zawodnik nie wyklucza powrotu na Stamford Bridge.

-Może któregoś dnia. Na razie jednak myślę o grze dla Southampton. Tu jest moja głowa i skupiam się tylko na tym zespole.

-Opuszczenie Chelsea było bardzo trudne. Grałem tu od 7 roku życia, mam tu kolegów i znam wszystkich trenerów. Decyzja o wyjeździe była trudna.

-Musisz tylko na to co jest najlepsza dla ciebie. Mieć wokół dobrych ludzi którzy chcą dla ciebie jak najlepiej, agentów, rodzinę i przyjaciół.

Źródło: Mirror

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW