Bent: Rudiger nie jest na poziomie van Dijka
Bent: Rudiger nie jest na poziomie van Dijka

Bent: Rudiger nie jest na poziomie van Dijka

Nasz środkowy obrońca z Niemiec wszedł na bardzo wysoki poziom od kiedy trenerem został Thomas Tuchel. Każdy kibic Chelsea oraz wielu dziennikarzy zachwycają się nad występami obrońcy. Jednak nie wszyscy potrafią docenić umiejętności stopera. 

Darren Bent stwierdził, że obrońca Chelsea Antonio Rudiger nie jest nawet na tym samym poziomie co Virgil van Dijk. Gospodarz talkSPORT Adrian Durham w wywiadzie z byłym napastnikiem śmiało twierdził, że defensor The Blues jest najlepszym obrońcą w Lidze Angielskiej.

Bent zdecydowanie nie zgadza się z tymi słowami. Stwierdził, że Rudiger nie jest nawet najlepszym obrońcą we własnym klubie, a co dopiero w Premier League.

– Od kilku lat van Dijk prezentuje bardzo wysoki poziom. Staje się najlepszym defensorem nie tylko w Premier League, ale także w Europie. Holender gra tak, jakby siedział na kanapie z kontrolerem Playstation w ręku.

Były napastnik pomimo wielu słów innych dziennikarzy, że Rudiger jest najlepszy uznał iż to stoper Liverpoolu Virgil van Dijk nadal utrzymuje najwyższy poziom w lidze.

– Holender jest najlepszym środkowym obrońcą w Anglii i istnieje argument, że jest najlepszy na świecie. Nawet teraz w ostatnim spotkaniu nie widziałem, żeby się pocił. Bernardo Silva przebiegł obok niego w niedzielę, jakby go tam nie było. Mimo wszystko nadal wolałbym van Dijka w zespole.

– Virgil sam utrzymuje linię obrony Liverpoolu. Rudiger oczywiście jest wspaniały w Chelsea. Lecz nadal nie wiem, czy Niemiec jest lepszy od Thiago Silvy. Moim zdaniem to on jest prawdziwym liderem w The Blues.

Darren Bent nie ukrywał zachwytu nad defensorem zespołu z Liverpoolu.

– Van Dijk wrócił dopiero po długotrwałej kontuzji, więc jeszcze nie wcisnął pełnego gazu i tak naprawdę dopiero uruchomił silnik. Ale z drugiej strony przez większość dni tak naprawdę nawet nie musi naciskać pedału gazu żeby być najlepszy. Granie na wysokim poziomie to dla niego norma.

– Chociaż Rudiger jest zawodnikiem najwyższej klasy i bardzo mocno pomógł Chelsea wygrać Ligę Mistrzów w zeszłym sezonie, to nie miał takiego stałego wkładu w grę jak Holenderski obrońca Liverpoolu. Jeśli za kilka lat reprezentant Niemiec nadal będzie przenosił szczyty to nie ma powodu, by nie mówić o nim więcej.


Źródło: talkSPORT

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW