Christensen czeka na nowy kontrakt!
Christensen czeka na nowy kontrakt!

Christensen czeka na nowy kontrakt!

Od kiedy trenerem Chelsea został Thomas Tuchel nie ma w klubie zawodnika, który nie grałby lepiej. Andreas Christensen również bardzo poprawił się w defensywie, udowodnił to wspaniałymi występami z reprezentacją na Euro 2020.

Duńczyk powiedział iż ma nadzieję, że zwiąże swoją przyszłość z The Blues długoterminowym kontraktem. Środkowemu obrońcy kontrakt kończy się latem 2022 roku.

– Trudno wiedzieć, jak się sprawy potoczą. Nie powiem za dużo, ale myślę, że wygląda to dobrze i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Cieszę się, że jestem w Chelsea.

Christensen dołączył do akademii Chelsea jako 15-latek w 2012 roku. Dodał, że jest zadowolony z dużej roli, jaką obecnie pełni w Chelsea pod okiem trenera Thomasa Tuchela. Obrońca był regularnym starterem pod rządami Niemieckiego szkoleniowca. Andreas wychodził w podstawowej jedenastce w 23 z 41 meczów. Odegrał kluczową rolę w zachowaniu 24 czystych kont w 41 meczach pod sterami Tuchela.

Thomas Tuchel bardzo chwalił obrońcę i kilka razy wypowiadał się o nim w superlatywach. Po wygranym wyjazdowym meczu ze Spurs udzielił krótkiego wywiadu.

– Andreas był bardzo silny od pierwszego dnia kiedy tu przybyłem. Może grać na wszystkich trzech pozycjach w obronie i gra z dużą pewnością siebie.

– Na początku miałem wrażenie, że muszę go trochę motywować, aby uwierzył w siebie i zaufał swojej jakości, ponieważ on ma wszystko, czego potrzebujemy na tych pozycjach. W pełni na nim polegamy i do tej pory radzi sobie bardzo dobrze, a celem każdego jest, aby kontynuował wspaniałe występy.

25-latek jest również regularnym graczem w reprezentacji Danii prowadzonej przez Kaspera Hjulmanda. Defensor Chelsea rozpoczął wszystkie 10 ostatnich meczów i zaliczył 50 występów dla swojej reprezentacji.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW