Ekspert o powrocie N’Golo Kante: Inni dochodzili do siebie tygodniami, a nawet miesiącami
Ekspert o powrocie N’Golo Kante: Inni dochodzili do siebie tygodniami, a nawet miesiącami

Ekspert o powrocie N’Golo Kante: Inni dochodzili do siebie tygodniami, a nawet miesiącami

Sztab Chelsea nie jest pewien, czy N’golo Kante nie zostanie dotknięty długofalowymi skutkami COVID-19. Przynajmniej takiego zdania jest prowadzący portal Premier Injuries, Ben Dinnery.

Informacje o absencji Kante wypełzły na światło dzienne około 28 września i od tamtego momentu pomocnik ominął mecz z Juventusem i Southampton. Po 10-dniowej izolacji, Francuza ominie mecz z Belgią w ramach półfinałów Ligi Narodów.

Na początku Thomas Tuchel zapewniał, że Kante jest bliski powrotu i stale kontaktuje się z klubowymi lekarzami. Jednak Dinnery jest innego zdania. Według eksperta ciężko jest przewidzieć długoterminowe skutki tejże choroby.

– Problemem jest to, że nie ma wystarczającej liczby danych zebranych z profesjonalnych zawodników, aby stwierdzić przebieg choroby. COVID atakuje układ oddechowy, jedni przechodzą do bezobjawowo inni całkowicie skrajnie.

– Allan Saint-Maximin i Jamaal Lascelles z Newcastle, oraz Przemysław Płacheta z Norwich cierpieli na długoterminowe skutki COVIDu. Dlatego dochodzili do siebie tygodniami, a nawet miesiącami. Gracze mogą osłabnąć kondycyjnie lub częściej łapać zadyszki.

– Różnie ludzie różnie to przechodzą i nie można przewidzieć jak trafi się tobie. Na szczęście Tuchel powiedział, że z Kante wszystko w porządku. Co dzień kontaktuje się z nim lekarz klubowy. Myślę, że przed pełnym powrotem zostanie dokładnie przebadany.


Źródło: Football Insider

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW