Lazio szuka bramkarza – Kepa na liście życzeń klubu
Lazio szuka bramkarza – Kepa na liście życzeń klubu

Lazio szuka bramkarza – Kepa na liście życzeń klubu

SS Lazio może poszukiwać nowego bramkarza – ich obecna „1”, Pepe Reina jest przed czterdziestką, a jego umowa obowiązuje do czerwca przyszłego roku. Hiszpan posiada w kontrakcie klauzulę, która przedłuża jego kontrakt o rok, jeśli klub zakwalifikuje się do Ligi Europy.

Według Corriere dello Sport, drugi bramkarz Biancocelesti, Thomas Strakosha niezbyt mile przyjął degradację w hierarchii i zmieni klub w styczniu, lub w czerwcu jako wolny zawodnik. Z braku funduszy klub wzmocnił się tylko Reiną.

Co prawda podstarzały Hiszpan pasuje profilem gry do systemu Maurizio Sarriego, ponieważ całkiem nieźle gra nogami. Mimo wszystko Włoski szkoleniowiec nie będzie zły, jeżeli w 2022 roku klub znajdzie mu jeszcze lepszego bramkarza. Stąd zainteresowanie Kepą Arrizabalagą, który pracował z Sarrim, gdy ten prowadził Chelsea.

Kierownictwo Lazio pytało o dostępność Hiszpana już w zeszłym oknie transferowym, ale The Blues nie wypuścił Kepy, ponieważ musieliby dokładać do znacznej części jego pensji, co jest nieopłacalne. Bramkarz trafił na Stamford Bridge w 2018 roku z Athleticu Bilbao, za rekordową kwotę 80mln euro. Z Chelsea wiąże go jeszcze 4-letni kontrakt.

Odkąd do Londynu trafił Edouard Mendy, Arrizabalaga stał się numerem „2” w bramce Chelsea. Chęć zdobywania minut i gry pod menadżerem, który mu ufał może zmotywować Kepę, aby dołączyć do Lazio nawet na wypożyczenie. Według Corriere dello Sport problemem może być tylko jego pensja. Według Sportrac, Kepa zarabia 155 tys funtów tygodniowo.


Źródło: Corriere dello Sport, Sportrac

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW