Nevin: Tomori wykazał się wielką odwagą
Nevin: Tomori wykazał się wielką odwagą

Nevin: Tomori wykazał się wielką odwagą

Były zawodnik Chelsea, Pat Nevin bacznie obserwuje karierę wychowanka The Blues. 58-latek stwierdził, że podjęcie przez Tomoriego tak trudnej decyzji o zmienia klubu pokazuje, jak odważnym jestczłowiekiem.

– Rozwija się i nieustannie staje się coraz lepszym zawodnikiem. Choć już to mówiłem, to powtórzę, że kiedy zaczynał swoją przygodę z seniorską drużyną Chelsea, prezentował się jak ten jeden, jedyny, wyczekiwany. Był czas, gdy wyglądał, jak pierwszy wybór, od którego zaczynało się ustalanie 3-osobowego bloku obrony. Z tego powodu wielu kibiców The Blues było smutnych, kiedy odszedł z klubu.

– Jesteś młodym zawodnikiem, stałeś się częścią pierwszej drużyny, zadebiutowałeś w reprezentacji Anglii, a Chelsea puszcza cię wolnym, pozwala ci odejść – to musi być trudne doświadczenie dla zawodnika w takim wieku.

– Patrząc jednak na obecną linie defensywną Chelsea i na fakt, że wygrali Ligę Mistrzów, ciężko kłócić się z decyzją klubu.

– Czasami musisz mieć wystarczająco dużo odwagi, by zrobić krok naprzód. Fakt, że Fikayo zgodził się na odejście, zdecydował, że ma na tyle śmiałości i siły i postanowił przeprowadzić się do innego kraju, pokazuje, że jest odważnym człowiekiem.

Źródło: BBC

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW