Pulisic jest na ostatniej prostej aby wrócić do treningów!
Pulisic jest na ostatniej prostej aby wrócić do treningów!

Pulisic jest na ostatniej prostej aby wrócić do treningów!

Początek sezonu dla skrzydłowego z USA grającego dla Chelsea nie można nazwać udanym. Pulisic do tej pory zagrał tylko w Superpucharze i jednym meczu ligowym. Jak podają źródła Amerykanin jest bardzo blisko powrotu na boisko.

Według doniesień dziennikarzy 23-latek ma przed sobą kluczowy tydzień, aby powrócić na boisko po kontuzji kostki. Insider Chelsea poinformował gazetę, że Amerykanin może wrócić do treningów za tydzień jeśli tylko jego rehabilitacja pójdzie dobrze.

Pulisic do tej pory rozegrał tylko 80 minut w nowym sezonie Premier League i jest bardzo sfrustrowany, że ogląda mecze z boku. Skrzydłowy strzelił gola podczas pierwszego meczu ligowego wygranego z Crystal Palace. Niestety od połowy sierpnia nie mógł rozgrywać spotkań z powodu choroby i kontuzji.

Kariera skrzydłowego na Stamford Bridge nie jest usłana różami z powodu wielu kontuzji, co jest niezwykle frustrujące dla zawodnika. Gdy znajdzie on formę i wejdzie w odpowiedni rytm meczowy nagle dostaje urazu i wypada na kilka miesięcy. Zawodnik ma nadzieję, że w końcu uda mu się zerwać etykietę podatnośći na częste kontuzje.

Amerykanin nie miał jeszcze okazji zagrać na boisku razem z Romelu Lukaku. Nie byłoby zaskoczenia, gdyby ktoś z tempem i ruchem Pulisica naprawdę skorzystał na grze u boku potężnego środkowego napastnika w postaci Lukaku. Menadżer Chelsea Thomas Tuchel stara się znaleźć najlepszą kombinację w ataku. Byłoby wspaniale zobaczyć obu zawodników obok siebie na boisku.

Szkoleniowiec The Blues twierdził na początku października, że skrzydłowy z USA doczuwał jeszcze zbyt wielki ból by trenować. Teraz jest przerwa reprezentacyjna więc Pulisic może z niej skorzystać i wrócić do treningów.

Wielu kibiców uważa, że Christian Pulisic jest bardzo podobny do Edena Hazarda pod względem dryblingu, bezpośredniości i sprytu boiskowego. Fani Chelsea widzieli te przebłyski podczas kilku spotkań, więc jeśli Amerykanin wróci do swojej formy i będą omijać go kontuzje to może dać bardzo dużo Chelsea.


Źródło: The Sun

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW