Hernandez: Lukaku zniknął w półfinale

Belgia poniosła porażkę 3-2 z Francją w Lidze Narodów. Bramki dla Belgów zdobyli Yannick Carrasco i Lukaku. Podopieczni Roberto Martineza zaprzepaścili dwubramkową przewagę i ostatecznie to reprezentacja Francji rozegra mecz finałowy z Hiszpanią. Po meczu słów nie oszczędzał obrońca Francji.

Theo Hernandez zdobył zwycięską bramkę w 90 minucie i wysłał swoją reprezentację prosto do finału. To był pamiętny moment dla obrońcy AC Milanu. Po meczu Hernandez uznał, że Romelu Lukaku zniknął w tym meczu, mimo że strzelił bramkę na 2-0 dla Belgów po wspaniałym uderzeniu pod poprzeczkę.

Napastnik Chelsea dostał idealne podanie od Kevina de Bruyne’a i uderzył piłkę z całej siły pod poprzeczkę z bardzo małego kąta, nie pozostawiając Hugo Llorisowi żadnych szans. Napastnik Belgii zdobył też drugą bramkę pod koniec spotkania ale po interwencji VAR anulowano gola z powodu spalonego, chwilę później Theo Hernandez strzelił zwycięską bramkę dla Francji. Oczywiście istnieje pewna rywalizacja między Hernandezem i Lukaku. Belg w Interze Mediolan był bezpośrednio zaangażowany w trzy gole przeciwko Rossonerim w zeszłym sezonie. Kłótnia ze Zlatanem Ibrahimoviciem z pewnością również pogorszyła sytuację, więc Theo Hernandez chciał odegrać się na napastniku Belgii.

Francuz po meczu wypowiedział kilka słów skierowanych do Lukaku:

– Znamy Lukaku, jest silny. Ale widzieliśmy go przez pierwsze 20 minut meczu, potem zniknął i nie stwarzał nam żadnych problemów.

Źródło: Football. London