Liverpool prowadzi w wyścigu o zakontraktowanie Ousmane Dembele
Liverpool prowadzi w wyścigu o zakontraktowanie Ousmane Dembele

Liverpool prowadzi w wyścigu o zakontraktowanie Ousmane Dembele

Z racji na wygasający kontrakt Ousmane Dembele stał się łakomym kąskiem dla nowych pracodawców. Francuz jest wypychany z Barcelony, co przekłada się na zainteresowanie Chelsea, Newcastle i Liverpoolu. 

Mimo wszystko najbliżej zakontraktowania skrzydłowego mogą być Ci ostatni. Jego umowa wygasa w czerwcu 2022 roku, a The Reds chcą zacząć rozmowy już w styczniu. Obecnie Dembele jest wyceniany na 45 mln euro (transfermarkt).

Obecnie zawodnik Barcy zmaga się z kontuzją ścięgna podkolanowego. Ogólnie rzecz ujmując jego pobyt w dumie Katalonii był mocno hamowany przez liczne urazy, co może być odpychające dla potencjalnego nabywcy. Mimo wszystko raporty z TEAMtalk mówią, że zarząd Liverpoolu w styczniu będzie pracować nad darmowym transferem Dembele.

The Reds będą musieli się zmierzyć z Newcastle i Chelsea – Sroki pod nowymi właścicielami chcą stać się nową(starą) siłą w Anglii, a The Blues walczą na tylu frontach, że poszerzenie kadry w ich przypadku nie jest głupim pomysłem. Problemem dla samego 24-latka może być czas gry, którego na Stamford Bridge może dostać niewiele. Natomiast transfer do Srok to dołączenie do projektu, którego powodzenia nie jest w ogóle pewne.

Transfer na Anfield ma o tyle sens, że Jurgen Klopp potrafi odbudować zawodników i wznosić ich na wyższy poziom. Dodatkowo linia ataku Liverpoolczyków mocno się starzeje, więc zarząd może myśleć o potencjalnym zastępstwie.

Jedyne co może odpychać każdego z zainteresowanych to pensja. Obecnie Francuz pobiera tygodniowo 200tys funtów tygodniowo.


Źródło: Transfermarkt, TEAMtalk

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW