McGinn: Gilmour to zawodnik klasy światowej
McGinn: Gilmour to zawodnik klasy światowej

McGinn: Gilmour to zawodnik klasy światowej

W sobotę reprezentacja Szkocji pokonała Izrael 3:2. John McGinn był pełen uznania dla wypożyczonego do Norwich pomocnika Chelsea, Billy’ego Gilmoura. 

Wydawać się może, że mimo 20-lat Billy wkupił się w łaski selekcjonera Clarke’a i jest dla niego zawodnikiem podstawowej jedenastki. Póki co Gilmour nie opuścił żadnego meczu reprezentacji w eliminacjach na Mistrzostwa Świata w Katarze.

W reprezentacji Szkocji, 20-latek gra nisko i odpowiada za rozgrywanie. W meczu z Izraelem Billy zagrał aż 5 długich piłek, a w tej statystyce lepszy był tylko Kieran Tierney. Zadania defensywne też nie są mu obce, ponieważ 10-krotnie odzyskiwał piłkę, co było najlepszym wynikiem w całym meczu.

Według McGinna, mimo młodego wieku Gilmour osiągnął już topowy poziom.

– Jest graczem klasy światowej – powiedział Szkot dla BBC. – Obecnie nie gra w Norwich, przez co jest sfrustrowany. Lecz w momencie gdy zakłada koszulkę reprezentacji, wraca na swój topowy poziom. Poprzez grę uczy się.


Źródło: BBC

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW