Frank Lampard kandydatem do objęcia klubu z Premier League!
Frank Lampard kandydatem do objęcia klubu z Premier League!

Frank Lampard kandydatem do objęcia klubu z Premier League!

W styczniu bieżącego roku drogi Lamparda i Chelsea rozeszły się na dobre. Anglika zastąpił Thomas Tuchel, który niewątpliwie przewyższa swojego poprzednika pod względem warsztatu trenerskiego.

Wiele dzienników spekulowało i przypisywało Lampardowi objęcie jakiegoś klubu z Championship, a także objęcie stanowiska selekcjonera reprezentacji Anglii do lat 21. Ostatecznie legenda Chelsea od blisko 10 miesięcy jest bezrobotny, co wkrótce może się zmienić.

Jak powszechnie wiadomo, inwestorzy z Arabii Saudyjskiej wykupili od Mike’a Ashley’a jeden z najbardziej ikonicznych klubów ligi – Newcastle United – chcąc przywrócić mu dawny blask. Pierwszą zmianą ku poprawie pozycji sportowej drużyny ma być zmiana trenera.

Obecny szkoleniowiec Srok, Steve Bruce to zwolennik staromodnego, defensywnego footballu. Jego epizod trenerski na St. James’ Park to tylko wola Ashley’a, który szukał budżetowego szkoleniowca, którego zakres obowiązków kończy się na utrzymaniu klubu w Premier League.

Po erze post Ashley’owskiej taka filozofia może odejść, a jednym z kandydatów jest właśnie Lampard, który nie boi stawiać na młodych, a jednocześnie posiada całkiem niezły warsztat trenerski. Inną opcją dla Srok ma być były trener Borussii Dortmund, czyli Lucien Favre.


Źródło: Telefoot

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW