Mount: Być obok tych nazwisk to marzenie
Mount: Być obok tych nazwisk to marzenie

Mount: Być obok tych nazwisk to marzenie

Mason Mount po raz pierwszy wypowiedział się o nominacji do Złotej Piłki na konferencji prasowej reprezentacji Anglii przed meczem z Węgrami.

Anglika wymieniono na 30-osobowej liście nominowanych do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza roku. Obok niego między innymi znaleźli się Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé oraz Robert Lewandowski. Również na liście znaleźli się jego koledzy z drużyny, N’Golo Kanté, Jorginho, Cesar Azpilicueta i Romelu Lukaku. Sam pomocnik skromnie skomentował swoją nominację.

– Tak to było wyjątkowe, prawdopodobnie dowiedziałem się o tym w tym samym momencie, co inni. Być obok tych nazwisk to marzenie. Przez lata ciężko pracujesz i widzisz, że to się opłaca. Ale to dopiero początek i to jeszcze nie koniec.

Następnie pojawiło się pytanie, czy ma szansę na wygraną, a Mason odpowiedział na to nieśmiało.

– Wątpię w to, ale nigdy nic nie wiadomo. Dla mnie najważniejsze jest to, że nadal utrzymuję poziom, na który udało mi się wejść wcześniej i idę jeszcze dalej.

Mount rozwinął się na kluczowego zawodnika dla Anglii, jak i Chelsea. Po tych kilku latach ma on prawo być zadowolony ze swojego postępu. Od wypożyczenia w Vitesse do nominacji do Złotej Piłki w ciągu kilku lat to wybitne osiągnięcie – a nagrody indywidualne są w pełni zasłużone.

Źródło: Metro

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW