Koulibaly: Mendy powinien być nominowany do Złotej Piłki
Koulibaly: Mendy powinien być nominowany do Złotej Piłki

Koulibaly: Mendy powinien być nominowany do Złotej Piłki

Obrońca Napoli oraz reprezentacji Senegalu uważa, że jego rodak powinien znaleźć się w gronie 30 nominowanych piłkarzy w plebiscycie Złotej Piłki.

Bramkarz The Blues ma za sobą pierwszy, fantastyczny sezon na Stamford Bridge. Mendy trafił do Chelsea z Rennes, latem rok temu. Już w pierwszym sezonie udało mu się wygrać z zespołem Ligę Mistrzów, gdzie w finale przeciwko Manchesterowi City zachował czyste konto.

– Wielka szkoda, że Edou nie znalazł się na tej liście. To pierwszy bramkarz z Afryki, któremu udało się wygrać Ligę Mistrzów. Musimy kontynuować ciężką pracę i ciągle iść do przodu. Niektórzy muszą pracować dwa razy więcej, by być docenionym.

– Edouard jest bardzo pozytywnym człowiekiem. Rozmawialiśmy o tym razem. Nadal będzie się starał, by być częścią tego wszystkiego. Według mnie, wśród tej 30 powinno znaleźć się miejsce dla niego.

Jedynym nominowanym do Złotej Piłki bramkarzem jest Ginaluigi Donnarumma. Z zespołu Londyńczyków nominowanych zostało 5 piłkarzy. Są to Cesar Azpilicueta, Jorginho, Mason Mount, N’Golo Kante oraz Romelu Lukaku.

Źródło: Mirror

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW