Leboeuf: Ta trójka powinna robić więcej
Leboeuf: Ta trójka powinna robić więcej

Leboeuf: Ta trójka powinna robić więcej

Według byłego piłkarza Chelsea, Timo Werner, Hakim Ziyech oraz Kai Havertz powinni wnosić więcej do gry zespołu, by pomóc całej drużynie. Ofensywna trójka dołączyła na Stamford Bridge latem 2020 roku.

Mimo zajęcia miejsca w czołowej czwórce Premier League oraz wygrania Ligi Mistrzów, prezentowana forma pozostawia wiele do życzenia. Najcięższa krytyka spadła na Timo Wernera, który w 60 meczach dla klubu strzelił zaledwie 14 bramek.

– Timo miał dobry start w Chelsea, ale w pewnym momencie stracił pewność siebie. Jako napastnik, musisz zdobywać bramki i się nad tym nie zastanawiać. Nie możesz martwić się o to czy trafisz w bramkę lub gdzie ustawiony jest bramkarz. Jeśli jesteś pewny siebie to idziesz po swoje, a jemu tego właśnie brakuje. Jest mi go żal, teraz strzelił kilka bramek, ale ciężko mu będzie walczyć z Lukaku.

– Może jest dla niego miejsce na lewej lub prawej stronie, ale tam jest duża konkurencja. Jest kilku utalentowanych graczy jak Havertz, Ziyech czy Hudson-Odoi. Przyszedł za spore pieniądze, więc musi udowodnić, że jest ich wart. Oczekuję od niego więcej, ale również od Ziyecha czy Havertza.

– Wszyscy są zadowoleni z Kaia, bo strzelił bramkę w finale Ligi Mistrzów. Ale jeśli spojrzymy na jego dokonania z zeszłego sezonu oraz te obecne, to chcę widzieć więcej od niego, ponieważ może być o wiele lepszy. Werner pokazał swój talent w Niemczech, to jak z jazdą na rowerze, nigdy się tego nie zapomina.

– Chcę dać mu więcej czasu, ponieważ widzieliśmy już piłkarzy, którzy przez dwa lata nie prezentowali najwyższej formy, a później odpalali. Mam nadzieję, że tak samo będzie w tym przypadku, inaczej będzie można to uznać jako porażkę.

Źródło: Football 365

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X