Leboeuf: Rudiger jest podobny do Diego Costy
Leboeuf: Rudiger jest podobny do Diego Costy

Leboeuf: Rudiger jest podobny do Diego Costy

Można śmiało stwierdzić, że Antonio Rudiger od momentu objęcia posady menedżera Chelsea przez Thomasa Tuchela, przeżywa swój najlepszy okres w karierze. Podobnego zdania jest również były defensor The Blues – Frank Leboeuf.

53-letni Francuz w barwach klubu ze Stamford Bridge występował przez 5 lat, wówczas był ostoją lini defensywy w londyńskiej Chelsea. Leboeuf postanowił wypowiedzieć się w roli eksperta na temat Antonio Rudigera, który jego zdaniem aktualnie jest niezbędny dla The Blues.

– Bardzo lubię Rudigera. Ten facet kompletnie zadziwił mnie swoją postawą, gdyż przez długi czas był jedynie rezerwowym, jednak Tuchel postanowił postawić na Niemca kosztem Zoumy, który znajdował się w całkiem niezłej formie, a obrona dobrze funkcjonowała.

– Tuchel uwierzył i postawił na Rudigera, a ten stał się kompletnie innym zawodnikiem. Kiedy dwa lata temu oglądałem mecz Chelsea, wątpiłem w umiejętności Rudigera, wręcz mówiłem że nie ma dla niego miejsca w klubie. Teraz wystarczy spojrzeć, jest jednym z najważniejszych graczy w drużynie, a każdy nienawidzi grać przeciwko niemu.

– On jest trochę jak Diego Costa, z czasów kiedy występował w Chelsea. Był znienawidzony niemal przez cały świat, bo nikt nie lubił przeciwko niemu grać, podobnie teraz jest z Rudigerem. Jest niesamowitym obrońcą, który często gra nieczysto, lecz wręcz kochasz go jeśli reprezentuje barwy Twojego klubu.

– Dzięki Rudigerowi Chelsea zyskała naprawdę wiele, a sam Rudiger również stał się lepszym zawodnikiem dzięki The Blues. Nie chciałbym, aby po sezonie opuścił klub jako wolny zawodnik, lecz jego umowa wygasa wraz z końcem aktualnej kampanii.

Źródło: Ladbrokes

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW