Tuchel o grupie bramkarzy i polowaniu na kolejne bramki
Tuchel o grupie bramkarzy i polowaniu na kolejne bramki

Tuchel o grupie bramkarzy i polowaniu na kolejne bramki

Choć to Edouard Mendy znalazł się na pierwszych stronach gazet, Thomas Tuchel pochwalił cały zespół bramkarzy Chelsea, ponieważ nasza defensywa wciąż imponuje.

Za nami już osiem spotkań w Premier League, a The Blues stracili tylko trzy bramki z czego większość po rzutach karnych. Mendy po sobotnim bohaterskim występie ma już już 25 obronionych strzałów w lidze, czyli prawie połowę tego, co w całym sezonie 2020/21 (57). Dla Tuchela jest to kolejny dowód na doskonałą pracę bramkarską, która odbywa się w Cobham.

– Kiedy tu przyjechaliśmy, zastałem Kepę, Edou i Willy’ego Caballero, a także Petra Cecha, który z nimi trenował.

– Wraz z Hilario, naszym trenerem bramkarzy zastałem fantastyczną, konkurencyjną, silną grupę bramkarzy, trenerów bramkarzy i Petra Cecha, którzy pomagali sobie nawzajem w każdej sesji treningowej. To było bardzo imponujące od pierwszego dnia.

– Teraz Petr jest mniej w treningu, mamy też Marcusa Bettinelliego i to również jest silna grupa. Widzieliście w ostatnich występach Kepy, co to robi z tymi chłopakami i jak są silni.

– Jestem absolutnie szczęśliwy, że mamy dwóch międzynarodowych topowych bramkarzy, jestem zadowolony z roli, jaką przyjmuje Marcus Bettinelli. Oczywiście, uznanie należy się klubowi i Petrowi Cechowi, który dostrzegł możliwości i potencjał w tych chłopakach.

Na drugim końcu boiska trudno było nam znaleźć okazje przeciwko nieustępliwej stronie Brentford, która była poważnie konkurencyjna w każdym meczu Premier League w jakim brała udział do tej pory. Gol Bena Chilwella był naszym jedynym celnym strzałem i Tuchel przyznał, że jego gracze mają jeszcze trochę do zrobienia, zanim osiągną płynność ataku Manchesteru City i Liverpoolu, mistrzów z ostatnich czterech lat.

– Staramy się jak najlepiej tworzyć szanse.

– Widziałem mecze Brentford i nie jest tak łatwo zdobywać przeciwko nim bramki, nie jest też łatwo zachować czyste konto. Brakowało nam precyzji, co jest być może tą samą pieśnią, którą śpiewamy od wielu tygodni.

– Włożyliśmy dużo wysiłku w każdy element gry. Nie chodzi tylko o zdobywanie bramek, ale o obronę, kontrpressing, ucieczkę przed pressingiem. Czasami może brakuje nam trochę opanowania przed bramką, ale mamy jakość i ufamy, że nasi chłopcy strzelą więcej bramek.

– Ogólnie rzecz biorąc, Liverpool i Man City udowodniły w ostatnich latach, że są punktem odniesienia, jeśli chodzi o jakość i spójność. Pokazali, co jest potrzebne, by zostać mistrzami. Musimy się poprawić w każdym aspekcie gry, ofensywnie i defensywnie i nie przestaniemy próbować tworzyć więcej dla naszych napastników.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Wojtek Żurek

"Czuję, że Rudiger je%^ie teraz życiówke" ~ WŻ 26.01.2021

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW