Ruben Loftus-Cheek: Jestem szczęśliwy
Ruben Loftus-Cheek: Jestem szczęśliwy

Ruben Loftus-Cheek: Jestem szczęśliwy

To był kolejny imponujący występ Rubena Loftus-Cheeka w środku pola w naszym sobotnim zwycięstwie 1-0 nad Brentford, a pomocnik powiedział, że cieszy go gra w obecnej roli.

Absolwent Akademii Chelsea zagrał u boku pary N’Golo Kante i Mateo Kovacicia w środku pola The Blues i mówił o tym, jak bardzo cieszy się z gry w tym sezonie po tym, jak w pierwszych miesiącach kadencji udało mu się przebić do składu. 25-latek był w ostatnich kilku kampaniach wypożyczony do klubów Premier League, Crystal Palace i Fulham, a po udanym powrocie z pre-sezonu do Cobham, znalazł się w planach trenera Thomasa Tuchela na ten sezon. Po ciężko wypracowanym zwycięstwie na Brentford Community Stadium, Ruben mówił o swojej radości z gry w wyjściowej jedenastce i o tym, że musiał się przystosować do gry na głębszej pozycji w środku pola, niż zazwyczaj.

– Cieszę się całym moim czasem spędzonym na boisku.

– To nie jest miejsce, w którym grałem często w swojej karierze. Zaczynałem w głębi pola, ale pod rządami różnych menedżerów przesuwałem się w górę boiska.

– Grałem jako numer 8, numer 10, skrzydłowy, nawet jako napastnik, a teraz z powrotem w głębszej części środka pola. To właśnie tam grałem często w mojej karierze w młodości, na pozycji numer 6 lub 8. Nie jest to dla mnie coś obcego.

– Gdziekolwiek gram, zwłaszcza w środku pola, jest po prostu fantastycznie. Uwielbiam być z powrotem w tym klubie. Moimi intencjami było pozostanie po wypożyczeniu do Fulham, więc jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę grać i pomagać drużynie.

Z uwagi na to, że różne obszary w środku pola wymagają różnych umiejętności i atrybutów, reprezentant Anglii musiał dostosować swoją grę, gdy był do tego powoływany. Pomimo tego, że w ostatnich latach Ruben grał bardziej w ataku, nie ma problemów z grą na głębszych pozycjach.

– Czasami, kiedy przeciwnicy naciskają, jest to intensywne i trudne. Muszę używać swojego ciała i być świadomym tego, co jest za mną, myślę, że jestem w tym całkiem dobry. Czasami, gdy drużyny tak naciskają i wszyscy są z przodu, sam mogę wtedy pokonać pressing. To wielka korzyść dla drużyny, jeśli mogę to zrobić, a my mamy przeciążenie, aby iść do przodu.

– To pozycja, na której przez większość czasu musisz być bezpieczny, dyktować grę, czasami jest to trudne, ponieważ chciałbym biegać z nią o wiele więcej, ale musiałem być zdyscyplinowany w tej roli. Mogłem pobiec do przodu tylko trzy lub cztery razy, ale wybrałem te momenty. Podoba mi się tak czy inaczej.

Kiedy zapytano go o to, o co Tuchel poprosił go przed meczem, kiedy wygraliśmy 1-0 z Brentford, Ruben szybko zwrócił uwagę na to, że Niemiec chciał dać mu swobodę na boisku i próbować dominować w linii pomocy.

– Powiedział, że jeśli będę grał na tej pozycji, to muszę być silny. Używaj swojego ciała, dominuj fizycznie i po prostu graj tak jak grasz.

– Myślę, że jeśli przesadzisz z myśleniem, rzeczy mogą pójść źle. Ja gram w piłkę nożną całe życie, więc chodzi tylko o to, aby grać i nie myśleć o tym zbyt wiele. Grać tak jak zwykle i dobrze się bawić – to najważniejsze.

– Myślę, że czasami zapominamy o tym, że przy tej całej presji i konieczności wygrywania, musimy się tym również cieszyć.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Wojtek Żurek

"Czuję, że Rudiger je%^ie teraz życiówke" ~ WŻ 26.01.2021

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW