Christensen: To był dla mnie niesamowity moment
Christensen: To był dla mnie niesamowity moment

Christensen: To był dla mnie niesamowity moment

Od momentu przybycia Duńczyka do Cobham minęło prawie 10 lat. Aż trudno sobie wyobrazić, że do tej pory Andreas nie zdobył ani jednej bramki w barwach Chelsea. Dopiero wczoraj w meczu z Malmo, w 137 spotkaniu w barwach The Blues obrońca po raz pierwszy trafił do siatki.

25-latek otworzył wynik środowego meczu, wykorzystując dośrodkowanie Thiago Silvy. Tym samym Christensen stał się 14 zawodnikiem, który zdobył w tym sezonie bramkę dla Chelsea.

– Jestem niesamowicie z tego dumny, to było dla mnie coś wielkiego. Musiałem czekać na to 9 lat, aż w końcu się to wydarzyło. Osobiście był to dla mnie niesamowity moment, ale nie byłby taki, gdybyśmy tego meczu nie wygrali. To jest najważniejsze. Jestem bardzo szczęśliwy z mojej bramki i mam nadzieję, że długo mi nie zajmie strzelenie kolejnej.

Reprezentant Danii w ostatnich 52 meczach zarówno dla klubu, jak i dla kadry zachował 42 czyste konta. Rozpoczynają wczorajszy mecz od pierwszej minuty wraz z Rudigerem oraz Silvą, trójka defensorów pozwoliła na oddanie zaledwie dwóch strzałów na bramkę Mendy’ego.

– To było dla nas bardzo ważne, aby wszystko poszło po naszej myśli. To zwycięstwo to dla nas duży krok. Znam kilku zawodników Malmo i wiem, że mają odpowiednią jakość. Mają swój styl gry, my o tym wiedzieliśmy i chcieliśmy to pokazać. Wiemy, że są przyzwyczajeni do tego, że rzadko mają piłkę w posiadaniu.

– Generalnie był to dobry mecz w naszym wykonaniu i ważne było dla nas, byśmy przez cały mecz zrobili wszystko dobrze.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW