Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Chelsea wczoraj nie pozostawiła złudzeń swojemu rywalowi wygrywając spotkanie 4-0. Jedyne straty jakie ponieśliśmy to straty kadrowe, które jednak będą na pewno bardzo odczuwalne. Zapraszam na pomeczową konferencję Thomasa Tuchela.

Najnowsze informacje o Lukaku i Wernerze

– Szczerze to nie wiem dużo więcej niż Wy. Lukaku ma skręconą kostkę, a Timo ma kontuzję ścięgna podkolanowego, na pewno ich regeneracja chwilę zajmie. Jednak potrzebujemy więcej badań by stwierdzić dokładnie ile potrwa ich absencja.

Żałujesz wystawienia Lukaku z związku z kontuzją?

– Gdybym wiedział, że dostanie kontuzji na pewno bym go nie wypuścił na ten mecz, ale tego nie wiedziałem. Zależało mi, żeby zagrał, był potrzebny dzisiaj na boisku, a rozpoczął spotkanie bardzo dobrze. Rozmawiałem z nim o tej sytuacji i Romelu jest trochę zmęczony psychicznie. To normalne, ale jest naszą pierwszą w hierarchii dziewiątką i jest naszym punktem odniesienia w ofensywie.

– Najlepszym rozwiązaniem na jego rozterki byłby gol, dzisiaj chcieliśmy być stroną dominującą i atakującą. Chcieliśmy budować nasz atak na Timo i Romelu.

– Jestem przekonany, że w meczach Ligi Mistrzów Lukaku jest bardzo przydatny, potrafi sam strzelać bramki i odwrócić losy spotkania, miał super wejście w mecz. Faul na nim podarował nam rzut karny.

– Więc nie, nie żałuję decyzji wystawienia go w tym spotkaniu. Nie jest to kontuzja mięśniowa. Lukaku jest trochę przemęczony, to moja opinia, ale może się mylę. Tym meczem chciałem dodać mu pewności siebie i dać mu po prostu grać, nie żałuję decyzji, takie rzeczy się zdarzają.

Wpływ na grę Hudsona-Odoi i Havertza

– Kiedy pojawia się szansa musisz po prostu ją wykorzystać. Mogą mi teraz pokazać czemu to akurat oni zasługują na grę podczas nieobecności Lukaku i Wernera, każdy jest zaproszony do walki o pierwszy skład.

– Kiedy Callum i Kai pokazują się na boisku muszę zobaczyć głód gry i determinację, jak i również dobrą decyzyjność w polu karnym.

– Dzisiaj to widziałem, ale zawsze jest miejsce na poprawki. W niedzielę chce widzieć taki sam głód gry od każdego, kto zacznie mecz ponieważ potrzebujemy goli i zwycięstw. Logiczne jest, że musimy znaleźć jakieś rozwiązanie absencji Timo i Romelu. Każdy dołączy do tych starań.

Jeżeli wybrałeś tak mocny skład, to jak ważne było to zwycięstwo, z perspektywy porażki z Juventusem?

– Podchodzimy do każdego spotkania indywidualnie, nie ma ważniejszego spotkania od tego, które gramy w danym dniu. Jorgi nie zagrał przeciwko Brentford, zamiast niego wystąpił Ruben. Jeżeli ktoś znajduje się na boisku to znaczy, że na to zasługuje. Tutaj nie ma żadnych prezentów, czy odpoczywania bo następna gra jest ważniejsza.

– Wyszliśmy najlepszym składem na Brentford, dzisiaj (piszę konferencję dzień po meczu jak coś) wyszliśmy najlepszym składem na mecz Ligi Mistrzów, nieważne z kim byśmy grali. W sobotę będzie tak samo, o 12:30 wybiorę najlepszą drużynę, chce takiego samego występu jak dzisiaj. Moje założenia na odprawę przedmeczową będą proste i szybkie – chce energii, odbiorów, starania i wygrywania piłek.

– Od wszystkich wymagam tego samego.

Źródło: football.london

 

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW