Łatwe zwycięstwo z Leicester – trzy punkty jadą do Londynu!

Przerwa reprezentacyjna za nami, pora więc wrócić do zmagań na ligowym podwórku. W 13 kolejce angielskiej ekstraklasy podopieczni Thomasa Tuchela podejmowali na wyjeździe Leicester. Było to też pierwsze spotkanie, kiedy Chelsea wystąpiła w innych strojach, niż domowych.

Chelsea rozpoczęła strzelanie już w 15 minucie. Po dośrodkowaniu Chilwella z rzutu rożnego Antonio Rudiger umieścił piłkę w siatce. Nie mogło być inaczej, ponieważ The Blues znacząco przeważali na początku tego spotkania. Goście nie zamierzali zwalniać tempa i już po kilku minutach mieli kolejne dobre okazje.

W 25 minucie Lookman doprowadził do wyrównania, jednak zawodnik został złapany na pozycji spalonej. Chwilę później było 0:2. Indywidualną akcją popisał się N’Golo Kante, który strzałem z linii 16 metra umieścił piłkę w siatce tuż przy prawym słupku. Z wyjątkiem żółtych kartek nie wydarzyło się więcej wartego uwagi i Chelsea schodziła na przerwę w dobrych nastrojach.

W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał. Leicester starało się odrobić straty, a The Blues wyczekiwali swoich okazji. Około 60 minuty na boisku pojawili się Christian Pulisic oraz Hakim Ziyech. Boisko opuścili natomiast Kai Havertz oraz Mason Mount. Chwilę później kolejną, fantastyczną w tym sezonie interwencją popisał się Mendy po strzale Amarteya.  Świetną okazję miał Pulisic po podaniu Ziyecha, jednak Amerykanin spudłował z bliskiej odległości.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po wejściu w pole karne Ziyech zagrał piłkę do Christiana, a ten strzałem między nogami Schmeichela podwyższył prowadzenie. Ostatnią zmianą było wejście Loftus-Cheeka, który zastąpił Jorginho. Gracze The Blues nie mieli dzisiaj szczęścia, bowiem aż 3 bramki zostały nie uznane z powodu spalonych.

The Blues po łatwym zwycięstwie utrzymują swoją pozycję lidera. Teraz przed podopiecznymi Tuchela starcie w Lidze Mistrzów. W pojedynku przeciwko Juventusowi rozstrzygnie się walka o pierwsze miejsce w grupie.