Chalobah: Nie tracimy bramek, przez co wygrywamy mecze
Chalobah: Nie tracimy bramek, przez co wygrywamy mecze

Chalobah: Nie tracimy bramek, przez co wygrywamy mecze

Przed meczem z Juventusem wraz z Thomasem Tuchelem na konferencji prasowej pojawiła się wschodząca gwiazda Chelsea, Trevoh Chalobah.

Anglik niespodziewanie znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Villarreal w Superpucharze. Od tamtej pory stał się częścią pierwszego zespołu. Sobotnie spotkanie z Leicester było jego 7 meczem w Premier League w tym sezonie.

– Gdy dorastałem jako dzieciak, Thiago Silva był jednym z moich idoli. Świetnie jest występować w meczach u jego boku i trenować wraz z nim. Dla mnie, jako młodego gracza Thiago jest kimś, na kogo muszę patrzeć by znaleźć się tam, gdzie chcę być oraz dotrzeć tam, gdzie chcę.

– Antonio Rudiger jest dla mnie mentorem odkąd pojawiłem się tutaj pierwszy raz. Wziął mnie pod swoje skrzydła i pomaga mi na treningach. Gdy udałem się na wypożyczenie powiedział mi, co było potrzebne. Cieszę się, że mogę wychodzić na boisko wraz z nim.

Podobnie jak Thomas Tuchel – który wprowadził obrońcę do pierwszego zespołu – Trevoh podkreślił, jak duże znaczenie w jego karierze miał starszy brat, Nathaniel.

– Gdyby nie mój brat, nigdy nie zacząłbym grać w piłkę. Od tamtego dnia cały czas rozmawiamy, mówimy o rzeczach, które muszę robić. Grał tutaj wcześniej, więc wie z czym wiąże się gra dla tak wielkiego zespołu. Za każdym razem, gdy zakładam tę koszulkę to daje z siebie wszystko.

– Ważne jest, abym utrzymywał swój poziom jak najwyżej. Za każdym razem, gdy dostaję szansę gry, daje z siebie wszystko i pokazuję menedżerowi to, na co mnie stać.

Mając do dyspozycji obrońców najwyższej klasy, Trevoh zdołał rozegrać już 11 meczów pod wodzą niemieckiego szkoleniowca. Jako ważny element całej formacji, Chalobah wyjaśnił, dlaczego defensywa The Blues gra na tak wysokim poziomie.

– Wszystko zaczyna się na treningu. Panuje ogromna rywalizacja, nawet gdy gramy jakieś małe gry. Nikt nie chce przegrać i nikt nie chce stracić bramki. W meczach widać jaką mamy mentalność i to, czego wymaga od nas trener. Nie tracimy bramek, a jeśli ich nie tracisz to wygrywasz mecze. W tej chwili jest wszystko dobrze.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW