Ferdinand: Na miejscu Rudigera zostałbym w Chelsea, ale…
Ferdinand: Na miejscu Rudigera zostałbym w Chelsea, ale…

Ferdinand: Na miejscu Rudigera zostałbym w Chelsea, ale…

Rio Ferdinand doradził Antonio Rudigerowi pozostanie w Chelsea, lecz podał mu potencjalny klub, w którym go widzi.

Po tym, jak za kadencji Franka Lamparda wielu spisywało Antonio na straty, ten po przejęciu drużyny przez Thomasa Tuchela stał się podstawowym stoperem. Obecnie Niemiec jest w swojej szczytowej formie, co nie umknęło uwadze wielu europejskich marek.

Jego umowa z Chelsea wygasa pod koniec obecnego sezonu, więc wiele drużyn monitoruje jego sytuację. Rudiger wymaga od zarządu podwyżki, przekraczającej 200tys funtów tygodniowo, co stanowi kość niezgody w rozmowach nt. nowej umowy. Według Rio Ferdinanda, Rudiger wyjdzie najlepiej w sytuacji, gdzie pozostanie w Londynie, chyba, że zwróci się do niego… Bayern Monachium.

– Na jego miejscu zostałbym w Chelsea. Podpisałbym nową umowę, ponieważ widzę realną szansę na wygranie Premier League i europejskich pucharów.

– Przyszedł Tuchel i z miejsca odrestaurował wielu graczy. Na start wygrali Ligę Mistrzów. Oglądałem Chelsea w ostatni weekend i byli niesamowici.

– Są zespołem. Rudigera gra najlepsze co kiedykolwiek widziałem. Jako zawodnik odchodząc ryzykujesz zniżkę formy i obniżenie szans na zdobycie trofeów.

– Uważam, że drużyną na poziomie Chelsea jest Bayern Monachium. Myślę, że są nad Chelsea. Jeśli Rudiger trafi do Monachium to będzie grał w poważnej lidze, a z takim zespołem ma szansę wygrać Ligę Mistrzów.

– Nie widzę go w Realu Madryt czy Barcelonie, bo to drużyny w przebudowie. Jeśli patrzysz na ich szansę na zdobycie Champions League, są za plecami Chelsea i Bayernu.

– Podczas kariery proponowano mi odejście z Manchesteru United, ale wychodziłem z założenia, że w tym klubie mam największe szanse na puchary krajowe i europejskie.


Źródło: Metro

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW