Pulisic rozważa odejście z Chelsea – gdzie może trafić?
Pulisic rozważa odejście z Chelsea – gdzie może trafić?

Pulisic rozważa odejście z Chelsea – gdzie może trafić?

Christian Pulisic pytał Chelsea o możliwość odejścia z klubu. Warunki Chelsea? Jego nowy pracodawca musi być spoza Premier League i zapłacić za niego minimum 42mln funtów. 

Amerykanin trafił na Stamford Bridge w 2019 roku za 58mln funtów i zaliczył całkiem udany, debiutancki sezon. Jego rozwój zahamowały liczne kontuzji, bo chociażby w tym sezonie z racji absencji spowodowanej urazami, Pulisic opuścił aż 14 meczów. Obecnie musi uznać wyższość Calluma Hudsona-Odoi, który w ostatnich tygodniach imponuje formą i wspiął się w klubowej hierarchii skrzydłowych.

Według El Nacional, w takiej sytuacji Pulisic nie chce czekać na kolejne szanse, tylko zmienić klub. Jego agent poinformował zarząd Chelsea o żądaniu jego podopiecznego. Transfer miałby miejsce w zimowym oknie transferowym.

Mówi się, że fanem talentu skrzydłowego jest obecny trener Liverpoolu, Jurgen Klopp. Niemiec miał już gwarantować Pulisiciowi, że jeszcze podziała w jego temacie. Transfer ten jest o tyle mało realny, że Chelsea nie chciałaby wzmacniać ligowego rywala.

Drugi zainteresowany Barcelona, która widzi w Christianie alternatywę dla Raheema Sterlinga. Przeszkodą, która staje na drodze do podpisania tego dealu jest wycena Chelsea wobec ich gracza. Duma Katalonii wciąż zmaga się z sporymi długami, przez co nie mają możliwość zapłacić The Blues wymagane 42mln funtów. Obecnie zarząd Barcy bada możliwość wypożyczenia Pulisicia, ale bez opcji wykupu. W lepszej sytuacji jest teraz Chelsea, która wcale nie musi rozstawać się z swoim piłkarzem, więc także nie jest skłonna do schodzenia z ceny.


Źródło: El Nacional

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW