Callum Hudson-Odoi: To był świetny występ
Callum Hudson-Odoi: To był świetny występ

Callum Hudson-Odoi: To był świetny występ

Callum Hudson-Odoi uważa, że to mentalność piłkarzy Chelsea jest prawdziwą przyczyną naszego imponującego zwycięstwa nad Juventusem i wysokiej formy, jaką prezentujemy w ostatnim czasie. 21-latek wpisał się na listę strzelców w wygranym 4:0 meczu z włoską drużyną na Stamford Bridge, dzięki czemu zapewniliśmy sobie miejsce w fazie pucharowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i wyprzedziliśmy naszych przeciwników, zajmując pierwsze miejsce w grupie H.

To ostatnie zwycięstwo było szczególnie imponujące ze względu na kaliber naszych przeciwników i margines naszego zwycięstwa, ponieważ całkowicie zdominowaliśmy jeden z elitarnych klubów Europy i to świeżo po sobotnim zwycięstwie 3-0 nad Leicester City w Premier League.

Hudson-Odoi uważa, że zwycięstwo nad Juve i ogólnie nasza ostatnia forma w dużej mierze zawdzięczamy postawie, jaką prezentują piłkarze Chelsea w każdym meczu.

– To był świetny występ, zdecydowanie. Myślę, że sposób w jaki graliśmy, wywarliśmy duży wpływ przez cały mecz. Mieliśmy odpowiednią mentalność, wyszliśmy silni i od początku zdobyliśmy bramki, na które zasłużyliśmy.

– Myślę, że spisaliśmy się naprawdę dobrze. Wyszliśmy z właściwą mentalnością i determinacją, aby wygrać mecz. Pokazaliśmy pasję i pragnienie, aby być klinicznym przed bramką, ale także bronić naprawdę dobrze, co nam się udało.

– Jestem naprawdę dumny z zespołu, wyszliśmy naprawdę silni i mam nadzieję, że możemy kontynuować bycie tak silnym przez cały sezon.

Zanim Timo Werner dodał wisienkę na torcie w postaci czwartego gola, Hudson-Odoi dołączył do listy strzelców przeciwko Juventusowi, do kolegów absolwentów Akademii, Reece’a Jamesa i Trevoh Chalobah, ten drugi trafił do siatki w swoim pierwszym starcie w Lidze Mistrzów, a skrzydłowy przyznał, że gra i wygrana na tak wielkiej scenie obok tak wielu graczy, z którymi przeszedł przez szeregi, jest wspaniałym uczuciem.

– To zdecydowanie wyjątkowe. Gramy w największych rozgrywkach na świecie i kiedy gramy razem, to jest to prawdziwa radość. Zawsze mówiłem, że to miłe uczucie wiedzieć, że wszyscy chłopcy z Akademii grają razem i wszyscy radzą sobie tak dobrze, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Oby tak dalej.

– Dobrze się razem bawimy. Kiedy jesteś z Akademii i razem dorastałeś, to miłe uczucie grać ze sobą. Wiesz, że grasz w największych zawodach na świecie i jest to trudna rywalizacja, więc chcesz dać z siebie wszystko w każdym meczu i chcesz się uśmiechać, kiedy to robisz.

James ponownie trafił do siatki w meczu z Juve, zdobywając swoje piąte trafienie w sezonie i stając się najlepszym strzelcem Chelsea we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Chilwell sam ma na koncie trzy takie trafienia. Jednak według ich kolegi z drużyny, jest to tylko produkt ich jakości i ciężkiej pracy włożonej w Cobham z Tuchelem.

– Oczywiście, że radzą sobie naprawdę dobrze przed bramką. Trenujemy naprawdę dobrze i kiedy wychodzimy na boisko, to pokazuje, że treningi przynoszą naprawdę dobre efekty. Oni radzą sobie naprawdę dobrze w tym aspekcie, ale napastnicy również dobrze sobie radzą, więc miejmy nadzieję, że zdobędziemy więcej i dogonimy niektórych z nich.

– Wszyscy mamy odpowiednią mentalność. Wszyscy chcemy zdobywać bramki i przyczyniać się do gry, czy to asystami, czy golami. Oni również mają odpowiednią mentalność, więc wiedzą, że ich pierwszym zadaniem jest obrona, ale kiedy znajdą się w polu i wokół niego, mają jakość, by umieścić piłkę w siatce. Tak więc zdecydowanie pracują bardzo dobrze i widać to również w meczach.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Wojtek Żurek

"Czuję, że Rudiger je%^ie teraz życiówke" ~ WŻ 26.01.2021

Related posts

X