James: Wygrywanie wymaga wielkiego wysiłku całej drużyny
James: Wygrywanie wymaga wielkiego wysiłku całej drużyny

James: Wygrywanie wymaga wielkiego wysiłku całej drużyny

Reece James przeżywa obecnie świetne chwile w swojej karierze. Ostatnim występem w lidze mistrzów przeciwko Juventusowi zawodnik ponownie udowodnił, że jest wystarczająco dobry, aby wymieniać go wśród najlepszych na jego pozycji. To m.in. dzięki jego świetnej dyspozycji Chelsea zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Prawy wahadłowy uważa, że jego forma jest spowodowana świetną grą całej drużyny. 

Pytany o wtorkowe spotkanie James wypowiedział się w pierwszej kolejności o tym, że należy pochwalić cały zespół, a nie jego pojedynczych zawodników.

– W piłce nożnej nie wygrywasz indywidualnościami.

– Wygrywanie wymaga wielkiego wysiłku całej drużyny. Myślę, że dzięki temu udało nam się zagrać tak dobrze.

– To było świetne zwycięstwo, 4:0 z naprawdę mocnym rywalem. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, jednak gdy znaleźliśmy swój rytm, udało nam się ich pokonać.

Reece James w tym sezonie wykręca naprawdę świetne liczby. Wahadłowy zanotował do tej pory 5 bramek i 5 asyst licząc wszystkie rozgrywki. Jego zdaniem wielką zasługę w tym ma trener, Thomas Tuchel.

– Tuchel chce, aby nasi wahadłowi byli bardzo agresywni i atakowali zawsze kiedy mają ku temu okazje.

– Oczywiście, że strzelanie goli podwyższa pewność siebie. Wierze w moje umiejętności i jeśli wiem, że mam szansę, to chce z niej skorzystać.

Wygrana z Juventusem była 50 spotkaniem Thomasa Tuchela jako szkoleniowca Chelsea. Zapytany o to jak trenuje się u Niemca, James wskazał na jego największe atuty.

– Jest bardzo ambitny, chce wygrywać wszystko i widać jego pasję przy linii bocznej.

– Chce, żebyśmy grali najlepiej jak potrafimy. Codziennie wymaga od nas wysokiego poziomu.

James przyznał, że planem Chelsea jest ponowne wygranie Ligi Mistrzów.

– Obrona tytułu to nasz cel, nie widze powodu, dla którego mielibyśmy tego nie zrobić. Pokazaliśmy swoją jakość w meczu ze świetnym zespołem.

– Musimy stawiać małe kroki, wygrywając kolejne mecze i zobaczymy jak daleko uda nam się zajść.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Related posts

X