Morris: Silva to urodzony lider
Morris: Silva to urodzony lider

Morris: Silva to urodzony lider

Były trener młodzieżowych zespołów Chelsea i były asystent Franka Lamparda, Jody Morris uważa, że Thiago Silva ma wszystko, aby w przyszłości zostać menadżerem. 

Obecnie Silva jest trzonem defensywy Chelsea, która jest liderem Premier League i gra jedną z najlepszych piłek w Europie. Mimo 37-latek, Silva jest w świetnej formie i razem z Antonio Rudigerem i Andreasem Christensenem tworzy niesamowity tercet defensywny.

Brazylijczyk trafił na Stamford Bridge jeszcze za kadencji Lamparda, a Morris wyjawił, że po meczach obaj panowie rozmawiali na temat spotkań rozgrywanych przez Thiago. Oto, co w wywiadzie dla The Times, Jody powiedział na temat Silvy.

– Zawsze byłem jego fanem. Sposób w jaki czyta grę jest bardzo intuicyjny.

– Nie mówił dobrze po angielsku, ale odbył z Frankiem wiele spotkań, gdzie rozmawiali o naszym systemie gry. Pamiętam, że jeszcze zanim był dostępny do gry, rozmawiał z trenerem przez telefon, aby omówić mecz.

– Na boisku i mentalnie przypomina mi Johna Terry’ego. Myślę, że ja nie grałbym tak ryzykownie. JT zgarniałby piłkę głową czy obiega nogami. Thiago jest taki sam.

– Czy w przyszłości mógłby zostać trenerem? Zdecydowanie. Jest liderem.


Źródło: The Times

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News i redaktor Sajko.Network. Lubię dobry film i jeszcze lepszy album mojego ulubionego rapera. Możecie mnie spotkać na Summoner's Rift :)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW