Mount: Nie myślałem, że zostanę nominowany do Złotej Piłki po 3 latach w Chelsea
Mount: Nie myślałem, że zostanę nominowany do Złotej Piłki po 3 latach w Chelsea

Mount: Nie myślałem, że zostanę nominowany do Złotej Piłki po 3 latach w Chelsea

Wychowanek Chelsea udzielił wywiadu dla znanego magazynu modowego,  w którym opowiedział o tym ile znaczy dla niego nominacja do złotej piłki oraz zahaczył o aspekt modowy całej gali.

To był rok którego Mount na pewno nie zapomni. Po raz pierwszy wybiegł na boisko w opasce kapitańskiej klubu, w którym jest od 13 lat. Kilka miesięcy później został wybrany zawodnikiem sezonu  Chelsea jako pierwszy wychowanek od 2006 roku kiedy po tę nagrodę sięgał John Terry. Ale przede wszystkim wygrał Ligę Mistrzów oraz został wicemistrzem Europy, przy obu tych osiągnięciach Mason miał swój spory udział. To wszystko sprawiło, że Anglik został nominowany do Złotej Piłki.

-To dla mnie szczególne osiągnięcie. Znalezienie się wśród 30 nominowanych do Złotej Piłki razem z innymi wybitymi piłkarzami wiele dla mnie znaczy.

-Chcę zdobywać bramki i wyznaczać sobie nowe cele ale nigdy nie sądziłem, że po 2 czy 3 sezonach w Chelsea będę w stanie osiągnąć aż tyle, nie mieści mi się to w głowie.

-To niesamowite uczucie kiedy jestem zestawiony wśród piłkarzy których oglądam całe życie, w szczególności Messi. Pamiętam jak podawałem piłki na meczu Chelsea-Barcelona na Stamford Bridge i widziałem Messiego z bliska, to było niezwykłe przeżycie!

Gala Ballon d’Or to nie tylko gratka dla fanów piłki nożnej, ale również dla paparazzi, którzy już od rana wypatrują piłkarzy ubranych w modne garnitury od najsławniejszych projektantów. Mount również zamierza ubrać się elegancko chociaż sam przyznaje, że będzie to dla niego nowość.

-Mogę policzyć na palach jednej ręki ile razy w życiu miałem na sobie garnitur, to dla mnie wciąż nowość.

-Całe życie uczę się grać w piłkę, jednak teraz będą musiał się nauczyć jak zawiązać muchę. Podczas Gali Złotej Piłki zamierzam ubrać elegancki czarny garnitur i czarną muchę po raz pierwszy w życiu.

Na koniec Mount dodał:

-Następnego dnia mam trening, więc nawet jeżeli bym wygrał to nie zrobiłbym wielkiej imprezy, a szkoda.

Źródło: GQ Magazine

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1 Pro8l3m enjoyer

Related posts

Cześć!

Korzystanie z naszego portalu jest całkowicie darmowe – utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Codziennie uzupełniamy stronę o kolejne treści, nie oczekując niczego w zamian, jeżeli więc doceniasz naszą pracę, wyłącz wtyczkę blokującą reklamy na naszym serwisie. Dziękujemy!

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

X
Chelsea24News

FREE
VIEW