Silva: Wiemy jak powstrzymać United
Silva: Wiemy jak powstrzymać United

Silva: Wiemy jak powstrzymać United

Środkowy obrońca Chelsea, Thiago Silva, ujawnił plan, aby powstrzymać Cristiano Ronaldo w niedzielnym starciu z Manchesterem United.

The Blues będą gościć Czerwone Diabły na Stamford Bridge w niedzielę w 13. meczu kampanii Premier League 2021/22.

Podopieczni Thomasa Tuchela będą chcieli wykorzystać fakt, że zespół United przechodzi okres przejściowy i dopiero przyzwyczajają się do nowego menedżera Ralfa Rangnicka.

Silva odniósł się do swoich sposobów i taktyki na powstrzymanie Cristiano Ronaldo przed zdobywaniem bramek.

– Mam tylko nadzieję, że do tego meczu drużyna wyjdzie świetnie przygotowana i skoncentrowana, aby zatrzymać najlepszych zawodników United i to nie tylko Ronaldo, bo nie jest on jedynym piłkarzem klasy światowej zespołu czerwonych diabłów.

– Cristiano zawsze jest świetnie obsługiwany podaniami przez Bruno Fernandesa i innych kolegów z drużyny, więc jeśli odpowiednio się przygotujemy i będziemy zatrzymywać skutecznie tych zawodników, to będziemy w stanie zatrzymać samego Portugalczyka.

Thiago wspomniał również, jak bardzo docenia ciężką prace Thomasa Tuchela i o jego nastawieniu na mecz.

– On jest menedżerem, który pracuje naprawdę ciężko, szczególnie od strony taktycznej. Jest kimś, kto zawsze myśli o wygranej, więc aby to zrobić, musi myśleć o różnych planach ataku.

– To interesujące, ponieważ sposób, w jaki nas przygotowuje, przekładamy na boisko, co w tej chwili przynosi efekty.

Trevoh Chalobah wyrabia sobie nazwisko w Premier League i Lidze Mistrzów w tym sezonie, mogąc oprzeć się na doświadczeniu Thiago Silvy, który jest zachwycony jego rozwojem i dojrzałością na boisku.

– To zawodnik, który mimo tak młodego wieku gra, jak profesjonalista. To mnie bardzo cieszy, ponieważ grając na tej samej pozycji, widzę, jak sobie radzi, jak się rozwija i ciężko pracuje.

– Nie każdy może wejść do takiego zespołu jak Chelsea i występować regularnie, a Trevoh robi to nie tylko dzięki mojej pomocy, ale dzięki swoim własnym umiejętnościom i ciężkiej pracy. To zawodnik, którego znałem z Francji, gdzie grał na niższym poziomie dla Lorient, a teraz zrobił krok w górę i gra tutaj, ponieważ na to zasługuje.

Thiago nie kryje swojej sympatii do jednego z najlepszych zawodników obecnej kampanii Premier League, Reece’a Jamesa i podziwia go rozwój. 

– Prawdopodobnie jestem właściwą osobą, aby zapytać o Reece’a Jamesa, ponieważ jestem jego wielkim fanem mówi Thiago.

– Może i jest młody, ale sposób w jaki gra sprawia, że myślisz, że gra co najmniej 10 lat w Chelsea i ma na koncie ponad 100 występów dla Anglii. Jest kimś, kto gra z wielką siłą fizyczną, ale także mentalną, co w połączeniu tworzy talent klasy światowej, jakim jest Reece.

Brazylijczyk wypowiedział się również o zawodnikach utrzymujących najwyższy poziom już od wielu lat.

– Kiedy patrzysz na zawodników tego poziomu i mówisz o Ronaldo, Messim, Neymarze, De Bruyne, to możesz grać przeciwko nim 10 lub 20 razy, nie ma znaczenia ile, to są gracze, którzy są bardzo nieprzewidywalni i zawsze mogą cię zaskoczyć

– Oni zawsze robią coś, co pokazuje, że niemożliwe jest przygotowanie się, aby ich powstrzymać, więc do każdego meczu drużyna musi się pilnie przygotowywać i być gotowa na wiele możliwości przebiegu spotkania.

Źródło : Chelsea FC

 

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW