Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

W środowy wieczór, Chelsea zmierzy się z Watfordem, stawką będzie utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Dzień przed meczem pora na przedmeczowe wypowiedzi Thomasa Tuchela.

 

Sytuacja kadrowa

 

– Nie ma już śladu po kontuzji kostki u Romelu, wrócił do treningów i nie ma żadnego dyskomfortu. Jest gotowy by rozegrać więcej minut. Niedostępni będą na pewno Chilly, Kova i NGolo. Mamy również wątpliwości o stan Reece’a Jamesa, Jorginho i Timo, ale tutaj potrzebujemy więcej badań. Cała trójka dzisiaj trenowała, ale ostateczną decyzję podejmiemy w ostatniej chwili.

 

Nagroda Drużyny Roku na gali Ballon d’Or

 

– To miła nagroda, bo dotyczy dobrej pracy naszego zespołu. Wszyscy zawodnicy oraz zawodniczki zasłużyli na nagrody, jeśli błyszczą jakieś jednostki, to dzięki pracy zespołowej. Mamy dobrą akademię, mocną drużynę kobiecą i my również chcemy być silną częścią tego klubu. Podziękować należy właścicielowi i wszystkim odpowiedzialnym. Dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować to i być może ponownie zdobyć tę nagrodę.

 

Napięty terminarz

 

– To będzie trudne, ale już  dawaliśmy sobie radę z takimi problemami. Nie zmieniamy naszej rutyny. Pracujemy z naszymi medykami i fizjoterapeutami, staramy się przewidzieć który z naszych piłkarzy jest przeciążony a który mógłby pracować więcej, wiemy czego można się spodziewać w kolejnych meczach. Musimy iść krok po kroku, bo w najbliższej przyszłości czekają nas trudne tygodnie. Zwracamy uwagę na szczegóły, skupiamy się na następnym meczu, a być może na kolejnych dwóch meczach, w których możemy polegać na przewidywaniach.

 

– Zawodnicy muszą dawać z siebie wszystko podczas meczów, ale także na poważnie traktować odpoczynek. Musimy odpowiednio się regenerować, dostarczać organizmowi odpowiednią ilość snu, prawidłowo się odżywiać i spożywać suplementy, które pomogą nam w dojściu do pełnej sprawności po meczu. To wymaga intensywności, dlatego musimy posiadać określoną mentalność i tożsamość na boisku. Nie boimy się rotacji, mam do dyspozycji całą kadrę.

 

O Watfordzie od czasu przyjścia Ranieriego

 

– Grają z większą pewnością siebie, a zwłaszcza u siebie. Grają odważnie, osiągnęli świetny wynik przeciwko Manchesterowi United i to co w nich widać, to emocje, którymi chcą pociągnąć za sobą fanów. Nazwisko Ranieriego mówi samo za siebie. To doświadczony trener, który prowadził wiele klubów. Spotkanie z nim będzie przyjemnością, po raz pierwszy spotkam go osobiście i zmierzę się z nim. Zrobimy co w naszej mocy, aby jutro zdobyć trzy punkty

 

Jak dużą motywacją jest zdobycie Ballon d’Or?

 

– Dla mnie osobiście niezbyt, bo mam ogromne wątpliwości co do indywidualnych nagród w tym sporcie. To wysiłek zespołowy i żaden zawodnik nie jest w stanie w pojedynkę wygrać spotkania, to niemożliwe.

Cieszę się, gdy mam szansę pracować w klubie, w którym mam tak wielu nominowanych do nagród. To pokazuje ambicje klubu, i jakie cele trzeba tu osiągać.

Czy spodziewałem się, że wygra Lewandowski? Nie mam opinii na ten temat.

 

Czy gracze w zespole spodziewali się, że Jorginho wygra Złotą Piłkę?

– Moi zawodnicy byli zaskoczeni, że Lewandowski nie wygrał w zeszłym roku, więc są pewne niespodzianki, ale każdy akceptuje te wybory.

Klubowe Mistrzostwa Świata

 

– Z tego co wiem, Edu i Hakim będą dostępni, nawet jeśli dotrą do finału Pucharu Narodów Afryki. Klubowe Mistrzostwa Świata są w lutym, a my mamy dopiero grudzień. Przed nami jeszcze dwa miesiące, więc nie zastanawiam się nad tym. Skupiamy się na meczu z Watfordem.

 

Brak Chilwella

 

– Mamy Marcosa, który grał regularnie na początku sezonu, kiedy Chilwell miał trudniejszy moment. Ufamy mu, wygrywaliśmy mecze, kiedy on grał. Jest bardzo doświadczony. Mamy dwóch świetnych zawodników na jedną pozycję, obaj grają w swoich reprezentacjach. To dla nich ciężka sytuacja, bo muszą rywalizować o jedno miejsce. Nagle, jeśli jeden z nich dostaje kontuzji, która wyklucza go na dłuższy czas, jak w przypadku Bena, mamy wystarczającą jakość, by to uzupełnić. Czy Marcos może rozegrać 8 meczów co 3 dni? Może nie, ale mamy Calluma, który może grać na tej pozycji. Jest też kilka innych pomysłów, które możemy wypróbować.

 

Wkład napastników

 

– Myślę, że starają się, bardzo się starają, a ich wkład w nasz styl gry, wysoki pressing, jest ogromny. Widać to w każdym spotkaniu, także w statystykach. To dobry znak, że nie jesteśmy zadowoleni z remisu przeciwko Manchesterowi United. Nasi napastnicy mają jakość, którą należy wydobyć. Ufamy im, umieją strzelać gole. To do nas należy ustawienie ich na pozycjach, które będą przez nich preferowane i robienie tego tak często, jak to możliwe.

 

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW