Poznaliśmy przyczynę absencji Christensena?
Poznaliśmy przyczynę absencji Christensena?

Poznaliśmy przyczynę absencji Christensena?

Brak minut dla Andreasa Christensena w ostatnim czasie była zagadką dla fanów Chelsea – z odpowiedzią przychodzi Thomas Tuchel.

Niemiecki menedżer zasugerował bowiem, że brak gry Christensena jest spowodowane jego sytuacją kontraktową. Umowa Duńczyka wygasa wraz z końcem tego sezonu, dlatego też klub obawia się, że odejdzie on za darmo.

Duńczyk miał zaakceptować warunki Chelsea, a potem zmienić zdanie i poprosić o inne warunki. To sprawiło, że Tuchel stał się niecierpliwy. Czym różni się sytuacja Rudigera i Christensena? Rudiger nigdy nie zaakceptował warunków The Blues, odrzucił propozycję kontraktową i pozostał ‚konsekwentny’.

– Kontrakt Christensena? Nie mam żadnych nowych wieści.

– Według moich informacji sprzed kilku tygodni każdy chciał tego samego – Andreas oraz klub także chcieli tego samego. Dlatego też nie było dla mnie żadnych problemów w związku z tą sytuacją.

– Czekaliśmy bardzo długo na jakieś wieści z klubu.

– Andreas mówił nam, że kocha Chelsea oraz że chce zostać i być ważną częścią zespołu. Myślę, że on idealnie pasuje do Chelsea i jego kariera nie jest tu zakończona. On nadal może się rozwijać tutaj, zostać wielkim piłkarzem dla klubu. Musimy otrzymać jednak potwierdzenie tych słów, musimy uzyskać zobowiązanie w postaci kontraktu. Mam nadzieję, że to uzyskamy.

Tuchel został zapytany o to, czy brak gry nie skłoni Christensena do odejścia. Niemiec uważa, że jest odwrotnie – brak gry sprawi, że Christensenowi uda się szybciej porozumieć z Chelsea.

– Myślę, że jest odwrotnie. Mamy nadzieję, że to wpłynie na jego sytuację kontraktową w pozytywny sposób. Podczas przerwy na kadry powiedziałem, że to dla mnie kwestia najbliższych dni.

– Według moich informacji klub, Christensen i ja chcemy tego samego – pozostania Andreasa. Dlatego potrzebujemy jedynie zobowiązania z jego strony i możemy iść dalej!

Źródło: Football London/Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW