Gary Neville: Obecni obrońcy to lepsi sportowcy niż ci 10 lat temu
Gary Neville: Obecni obrońcy to lepsi sportowcy niż ci 10 lat temu

Gary Neville: Obecni obrońcy to lepsi sportowcy niż ci 10 lat temu

Gary Neville po wielkim widowisku na Stamford Bridge mówi, że piłka nożna to zupełnie inny poziom niż podczas jego najlepszych lat kariery. Przyznaje też, że nie może uwierzyć, jak Cesar Azpilicueta wytrzymywał tempo spotkania, biorąc pod uwagę, że jest na najwyższym poziomie już spory czas.

Anglik nie szczędził pochwał dla obrońców Chelsea i Liverpoolu po ich występach w niedzielnym, trzymającym w napięciu remisie 2-2 na Stamford Bridge, jednak zaznacza, że nie wie, jak sam poradziłby sobie, grając w takim meczu.

Chelsea odrobiła straty z dwóch bramek i wyrównała stan meczu z Liverpoolem w pierwszej połowie, a w drugiej części spotkania żadna ze stron nie potrafiła umieścić piłki w siatce przeciwnika.

W podcaście Gary’ego Neville‚a na antenie Sky Sports były obrońca Manchesteru United przedstawił również, jak swietnie spisywali się obrońcy obu zespołów.

– Jeśli chodzi o sam mecz, to oglądałem go dzisiaj, myśląc jak zagrałbym jako prawy obrońca w tym meczu?”. Być może poradziłbym sobie, ponieważ dostosowujesz się z kondycją, ale to jest inny poziom niż ten, z którym musiałem się zmierzyć jako zawodnik 10 czy 11 lat temu.

Były obrońca wspomniał o każdym zawodniku z osobna, gdyż był i jest zachwycony poziomem i intensywnością obecnych graczy.

– Nie musiałem grać jak Trent Alexander-Arnold ani Reece James, czy nawet Cesar Azpilicueta, który jest doświadczonym zawodnikiem, przeciwko któremu kiedyś grałem. Adaptacja to obecnego systemu gry to bardzo duże wyzwanie, za którego powinno się chwalić każdego obrońcę z osobna.

– Ciągłe wyzwania jeden na jeden, bieganie z tyłu do przodu, szybkość, z jaką to robią, czas reakcji i nieustanna koncentracja to to, co tworzy obecny system gry napięty i intensywny.

– Pomyśl, że kiedyś gra szybsza była uznawana za bzdurę. Udowodniono, że to nieprawda. Zawodnicy są lepszymi sportowcami niż my 10 czy 11 lat temu. Potrafią być lepiej wyszkoleni technicznie i bardziej uniwersalni podczas gry. Tempo gry to ogromne wyzwanie, z którym oni radzą sobie doskonale.

Źródło : Daily mail 

 

O autorze

Avatar

Piłeczka w deszczu, spokojna muzyka i wciągający artykuł - nic więcej do szczęścia!

Related posts

Cześć!

Korzystanie z naszego portalu jest całkowicie darmowe – utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Codziennie uzupełniamy stronę o kolejne treści, nie oczekując niczego w zamian, jeżeli więc doceniasz naszą pracę, wyłącz wtyczkę blokującą reklamy na naszym serwisie. Dziękujemy!

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

X
Chelsea24News

FREE
VIEW