Didier Drogba: Tytuł mistrzów świata mówi bardzo wiele
Didier Drogba: Tytuł mistrzów świata mówi bardzo wiele

Didier Drogba: Tytuł mistrzów świata mówi bardzo wiele

Iworyjska legenda The Blues była obecna w Abu Dhabi na sobotnim finale Klubowych Mistrzostw Świata.

Drogba odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Ligi Mistrzów w 2012 roku, wyrównując wynik meczu z Bayernem, a następnie strzelając decydującą jedenastkę w serii rzutów karnych. Jednak z końcem sezonu napastnik odszedł z Chelsea, przez co nie był w składzie na Klubowych Mistrzostwach Świata w Japonii, które The Blues przegrali z Corinthians.

43-latek był obecny na sobotnim finale, w którym Chelsea pokonała Palmeiras. Było to trofeum, którego brakowało w gablocie klubu. Po finale uśmiechnięty Didier wyjaśnił, jak ważne było dla niego być tam nawet w roli kibica, po tym jak przegapił swoją szansę w 2012 roku.

– To bardzo dużo znaczy, ponieważ nie wygraliśmy tego trofeum w 2012 roku. Nie było mnie tam, przegraliśmy, więc dlatego przybyłem kibicować drużynie i mam nadzieję, że pomogło. Dobrze jest widzieć ich wznoszących trofeum, którego brakowało. Jestem więc bardzo szczęśliwy. Cieszę się tym i gratuluję chłopakom dobrego występu.

Drogba wspomniał również, co zdobycie tego trofeum mówi o Chelsea, podkreślając, że klub należy do światowej czołówki dołączając do grona drużyn mogących nazywać się mistrzami świata. W futbolu zdarza się to o wiele rzadziej, niż w innych dyscyplinach.

– Zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a teraz bycie mistrzem świata. To mówi bardzo dużo. Tylko zespoły z koszykówki nazywają się mistrzami świata. Dzisiaj to Chelsea jest mistrzem świata i jest to ogromne osiągnięcie.

Mimo szczęśliwego zakończenia meczu Didier przyznał, że ciężko mu uczestniczyć w meczach jako kibic na trybunach, przeżywając emocje bez możliwości wpłynięcia na wydarzenia na boisku.

– To ciężkie i trudne. Poruszam się, reaguje, kieruję głowę za piłką. To trudne, zdecydowanie wolę być na boisku.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW