Malouda o swoich początkach z Drogbą: Nawet nie marzyliśmy, że kiedyś wygramy Ligę Mistrzów
Malouda o swoich początkach z Drogbą: Nawet nie marzyliśmy, że kiedyś wygramy Ligę Mistrzów

Malouda o swoich początkach z Drogbą: Nawet nie marzyliśmy, że kiedyś wygramy Ligę Mistrzów

Były skrzydłowy Chelsea, Florent Malouda zdradził w wywiadzie, że w czasach młodości, razem z Didierem Drogbą często rozprawiali o tym jak wspaniale byłoby wygrać kiedyś Ligę Mistrzów, jednak żaden z nich nie sądził, że to marzenie kiedyś się spełni.

Obaj piłkarze poznali się już na początku swojej profesjonalnej kariery, gdy reprezentowali barwy pierwszoligowego Guingamp. W 2004 roku Drogba dołączył do Chelsea, a 3 lata później w jego ślady poszedł Malouda.

Dla The Blues grali razem przez 5 lat i zdołali w tym czasie zdobyć wiele trofeów. To najważniejsze – Puchar Ligi Mistrzów zdobyli w 2012, na sam koniec wspólnej przygody.

W wywiadzie Malouda powraca wspomnieniami do czasów gdy wspólnie stawiali pierwsze kroki w Ligue 1.

– Graliśmy dla Guingamp w lidze Francuskiej. To były początki „super Didi’ego”, którego wszyscy znają.

– To było niesamowite, z każdym dniem był coraz lepszy. Myślę, że miał wpływ na moje przyjście do Chelsea, ponieważ chciał znowu grać w duecie ze mną, ale już na wyższym poziomie.

– Pamiętam, że ciągle rozmawialiśmy o Lidze Mistrzów i oglądaliśmy mecze.

– Nie wyobrażaliśmy sobie siebie samych na boisku, tylko rozkoszowaliśmy się meczami. W tamtym momencie chcieliśmy po prostu zostać profesjonalnymi piłkarzami. Nawet nie myśleliśmy o tym, że któregoś dnia to my możemy wygrać Ligę Mistrzów.

– Później oczywiście zaczęły pojawiać się takie myśli, chcieliśmy grać na najwyższym poziomie. Gdy już się to uda, przypominasz sobie gdzie zaczynałeś i jak długą drogę przeszedłeś aby to osiągnąć.

Źródło: Evening Standard

O autorze

Wielki fan Chelsea oraz talentu Kaia Havertza. W wolnych chwilach lubię pograć w FIFE lub obejrzeć mecz polskiej ekstraklasy.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW