Chelsea zmierzy się z Liverpoolem w walce o De Ligta
Chelsea zmierzy się z Liverpoolem w walce o De Ligta

Chelsea zmierzy się z Liverpoolem w walce o De Ligta

 

Zarząd The Blues czeka naprawdę bardzo pracowite lato. Po odejściu kluczowych i ważnych zawodników klub będzie musiał dokonać kilku transferów, by nadal liczyć się w walce o trofea.

Jeśli chodzi o defensywę, to Londyńczycy od dłuższego czasu obserwują sytuację holenderskiego obrońcy. Według najnowszych doniesień, jeśli Chelsea będzie chciała zakontraktować de Ligta podczas letniego okienka, najpierw będzie musiała pokonać konkurencję w postaci Liverpoolu.

22-latek dołączył do Juventusu w 2019 roku po fenomenalnym sezonie w Ajaksie. Od tego czasu Matthijs stał się ważnym elementem defensywy Starej Damy. Utalentowany Holender rozegrał w tym sezonie już 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 3 bramki i zanotował jedną asystę. Odejście Giorgio Chielliniego może spowodować, że de Ligt stanie się jeszcze ważniejszą postacią w zespole Bianconerich.

W kuluarach mówi się, że Juventus coraz bardziej myśli nad przedłużeniem kontraktu z 22-latkiem. Jednak zainteresowanie ze strony takich gigantów jak Chelsea czy Liverpool może skłonić Matthijsa do zmiany barw klubowych. Dodatkowo wszyscy wiemy, że Juventus nie jest już tą samą potęgą co kiedyś.

Źródło: Calciomercato

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW