Thiago Silva zostanie w Chelsea na kolejny sezon?
Thiago Silva zostanie w Chelsea na kolejny sezon?

Thiago Silva zostanie w Chelsea na kolejny sezon?

Brazylijczyk był kluczową postacią w sezonie 2021/22 w zespole The Blues. Jednak Brazylijczykowi pozostał tylko jeden rok kontraktu na Stamford Bridge. 

37-letni obrońca dołączył do Chelsea w sierpniu 2020 roku z PSG na zasadzie wolnego transferu. Od tego czasu rozegrał w niebieskiej koszulce 82 mecze we wszystkich rozgrywkach. Silva odegrał kluczową rolę w sukcesie w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie, a dodatkowo dołożył do swojego CV Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Do momentu finalizacji zmiany właściciela, nałożone sankcje na klub uniemożliwiają przedłużanie kontraktów. Brazylijczyk jednak ma nadzieję, że Chelsea przedłuży z nim kontrakt tak szybko, jak będzie to możliwe.

– To dziwne. Przychodzisz na jeden sezon i nie wiesz, co wydarzy się dalej. Ludzie patrzą na ciebie i być może mają jakieś wątpliwości ze względu na twój wiek. Byłem szczęśliwy akceptując pierwsze przedłużenie, a teraz kolejne i kto wie, być może w niedalekiej przyszłości i następne. 

– Jestem tu szczęśliwy, moja rodzina jest tutaj szczęśliwa, a to bardzo pomaga. Dobrze się czuję w Londynie, zupełnie jak w domu. Nawet gdy przyjechałem do Londynu po raz pierwszy, na stadionie czułem się jak w domu, czułem miłość kibiców w mediach społecznościowych, a to bardzo dużo daje. Kiedy czujemy się jak w domu, to gramy o wiele lepiej.

Źródło: Chelsea FC, Goal

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW