Thiago Silva: Moim celem jest wygranie Premier League
Thiago Silva: Moim celem jest wygranie Premier League

Thiago Silva: Moim celem jest wygranie Premier League

Zbliżający się sezon będzie 20 w karierze Thiago Silvy. Brazylijczyk ma na swoim koncie występy z wieloma obrońcami, lecz przyszłą kampanię spędzi u boku Kalidou Koulibaly’ego.

W piątkowy wieczór Silva po raz pierwszy zagrał z Senegalczykiem w jednym zespole, a tercet środkowych obrońców uzupełnił Cesar Azpilicueta. Thiago dla oficjalnej strony klubu opowiedział o pierwszych chwilach z nowym partnerem u boku.

– Było dobrze. Jest zawodnikiem z ogromnym doświadczeniem. Przez kilka lat grał we Włoszech czyli w miejscu, które jest dla mnie najlepszą szkołą jeśli chodzi o defensywę. On jest gotowy na nasze plany, pomysły. Zagrał 70 minut, a w sobotę będzie gotowy na rozegranie 90.

– Generalnie porozumiewamy się w języku francuskim, podobnie jak Edou i Azpi, co działa bardzo dobrze. Komunikacja nie jest dla nas problemem, razem możemy rozmawiać w kilku różnych językach. 

– Teraz musimy skupić się na dobrym przygotowaniu w trakcie tygodnia przed zbliżającym się sezonem Premier League. Moim zdaniem nie jesteśmy jeszcze w 100% przygotowani, ale musimy ciężko pracować by być w pełni gotowi na sobotę. 

Na koniec Thiago został zapytany o cel na zbliżające się rozgrywki.

– Wygrać Premier League. To bardzo trudna liga do gry, ale uważam, że jest to możliwe.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW