Kai Havertz: Bramki w końcówkach smakują najlepiej
Kai Havertz: Bramki w końcówkach smakują najlepiej

Kai Havertz: Bramki w końcówkach smakują najlepiej

Wczorajszego popołudnia Chelsea na Stamford Bridge rzutem na taśmę zgarnęła trzy punkty w derbowym starciu z West Hamem.

Mecz nie układał się po myśli gospodarzy, zwłaszcza po otwierającej bramce Antonio. Wyrównującego gola zdobył po wejściu na boisko Ben Chilwell oraz dodatkowo Anglik asystował przy zwycięskiej bramce Kaia Havertza. Dla Niemca była to pierwsza bramka w tym sezonie. Po końcowym gwizdku napastnik udzielił pomeczowego wywiadu.

– Wiedzieliśmy, że West Ham to drużyna, która świetnie potrafi się bronić. Wiedzieliśmy, że być może nie będziemy mieć wielu okazji na bramkę. Staraliśmy się dużo kreować, ale nie było to możliwe. Myślę, że dobrze broniliśmy, a na koniec musieliśmy wywieźć z tego meczu trzy punkty i tak też się stało.

– Kiedy grasz, ale nie strzelasz bramek to zawsze jest ciężko. Ale wciąż wierzyłem, że mi się uda, a teraz ta bramka w ostatnich minutach smakuje jeszcze lepiej. To dobrze dla grupy mieć teraz trochę energii i pozytywnych wibracji, bo czasem tez zwycięstwa w końcówkach smakują najlepiej. 

Havertz pochwalił także Bena Chilwella, który asystował przy zwycięskim trafieniu.

– Wykonał świetny sprint, a takie drużyny musisz pokonać biegając dużo i intensywnie. Chilly zrobił to bardzo dobrze. Jego kontuzja była okropna, nie życzyłbyś takiej żadnemu zawodnikowi. Cieszymy się, że już do nas wrócił. To zawsze pozytywna osoba ze świetnym nastawieniem, a dodatkowo zdobył dzisiaj świetną bramkę.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW