Graham Potter remisuje w swoim debiucie w Lidze Mistrzów! – Chelsea dzieli punkty z RB Salzburg

Dziś Chelsea podjęła na swoim boisku drużynę RB Salzburg. Po ostatniej porażce przeciwko Dinamo Zagrzeb, zarząd klubu dokonał roszad na ławce trenerskiej klubu i przy ławce Niebieskich stoi Graham Potter. Anglik, w swoim debiucie w tych rozgrywkach zremisował 1:1 z wyżej wymienionym zespołem.

Chelsea mocno weszła w mecz – zdecydowanym pressingiem. Od początku było widać, że nasi piłkarze są nastawieni na jedną rzecz, a mianowicie jak najszybsze i najpłynniejsze przeniesienie piłki w pierwszą tercję drużyny Salzburga, i oddanie strzału na ich bramkę. W 8′ minucie zawodnicy gości zarzucili długą piłkę na kogoś z duetu Sesko-Okafor, jednakże dobrym wyjściem popisał się Kepa, który oddelegował zagrożenie. Głównie futbolówkę oglądaliśmy przy nodze zawodników Chelsea. Co prawda mogli ją oni oddać do bramki rywali, a raczej mógł Raheem Sterling w 18′ minucie, ale brak zdecydowania u Anglika wziął górę i zakończył on akcję wywalczając rzut rożny. Swoją decyzję mógł poprawić w 21′ minucie, jednakże Sterling ponownie nie zdecydował się na uderzenie, a akcję zakończył Reece James oddając centro-strzał. W 23′ minucie Aubameyang mógł zdobyć gola, oddając strzał z 5 metra, jednakże piłka skończyła na nodze obrońcy. Pressing w tym spotkaniu był w naszym wykonaniu wspaniały, w końcu dzięki odzyskania piłki właśnie po tym elemencie gry, w 28′ minucie ruszyliśmy z kontrą, gdzie – niestety – Reece James za mocno oddał piłkę do kogoś z duetu Auba – Sterling i Ci nie dali rady sfinalizować akcji. Raheem Sterling zmarnował kolejną świetną okazję, ale dopiero w 39′ minucie, po wrzutce Sterlinga, jednakże piłka została w grze i ostatecznie trafiła pod nogi Masona Mounta, który strzałem z woleja próbował pokonać bramkarza Salzburga. W końcu strzał oddali zawodnicy gości, a dokładniej Benjamin Sesko, JEDNAKŻE Kepa Arrizabalaga popisał się świetną interwencją. Pierwszą połowę zakończyliśmy w kontrowersjach – najpierw faul na Sterlingu, potem zagranie ręką Bernardo. Niestety dla nas, w obu sytuacjach sędzia nie podjął decyzji na korzyść Niebieskich.

Drugą połowę zaczęliśmy od zmiany w drużynie gości. Na szczęście nic ona nie zmieniła, ponieważ dalej to Chelsea była lepszym zespołem. Nasza dominacja w końcu przerodziła się w gola. W 47′ minucie dzięki długiemu podaniu Masona Mounta, Raheem Sterling otrzymał piłkę i mierzonym strzałem pokonał bramkarza Austriaków. Gorszy od swojego rodaka nie chciał być Reece James, jednakże uderzenie, które kilka minut później oddał Anglik wylądował na trzecim piętrze. Salzburg nie chciał pozostać dłużny i po indywidualnej akcji strzał oddał Sesko, jednakże jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. W 59′ minucie po przejęciu Cucurelli, Chelsea ruszyła z kontrą, ale niedokładność na połowie rywala zdecydowała, że akcja spaliła na panewce. Należy mieć na uwadze, że gracze Salzburga też mieli swoje sytuacje, jak np. po 60-tej minucie, gdzie wybicie z pola karnego zaliczył wracający do ofensywy Mason Mount. Kilka minut później znów inicjatywę przejął zespół Grahama Pottera, a akcję nieudanie sfinalizował Kai Havertz. Natomiast wraz z 65′ minutą na boisku zameldowali się Armando Broja i Ruben Loftus-Cheek, piłkarze zmienili P.E. Aubameyanga i Kaia Havertza. Ten pierwszy – kilkadziesiąt sekund później – mógł zdobyć gola, jednakże piłka, którą posłał w kierunku dalszego słupka, nie zatrzepotała w sieci, a minęła bramkę. Gracze Salzburga zapędzili się pod naszą bramkę po 70-tej minucie, kiedy na środku boiska beznadziejnie rozegraliśmy wolnego, choć ich akcja zakończyła się strzałem, to bez problemu to uderzenie złapał Kepa. Jednakże jak mówi stare przysłownie „Co się odwlecze to nie ucieknie” i na kwadrans przed końcem mamy 1:1! Piłkarze Chelsea tracą piłkę, a z kontrą wyszli goście, z kontrą, którą sfinalizował Okafor z 5 metra. Być może nasz bramkarz mógł dać z siebie więcej. Nasi zawodnicy szybko wzięli się do odrabiania strat i zaledwie minutę później James był faulowany na centymetry od pola karnego. Niestety rozegranie tego stałego fragmentu gry nie przyniosło nam gola. W 80′ minucie Conor Gallagher zmienił Mateo Kovacica, a Hakim Ziyech oddelegował na ławkę Cesara Azpilicuete. Dwie minutki później, po rzucie rożnym rywali Chelsea wyszła z kontrą, która nie została sfinalizowana golem. W 83′ minucie Sterling zakończył spotkanie, a z ławki wszedł Christian Pulisic. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 4 minuty.

Wychowanek Chelsea24News i redaktor Sajko.Network. Lubię dobry film i jeszcze lepszy album mojego ulubionego rapera. Możecie mnie spotkać na Summoner's Rift :)