Nowy początek! Chelsea vs Salzburg [zapowiedź]
Nowy początek! Chelsea vs Salzburg [zapowiedź]

Nowy początek! Chelsea vs Salzburg [zapowiedź]

Czas na drugą kolejkę Champions League, w której to The Blues podejmą mistrza Austrii — Salzburg. Co ciekawe zespół z Londynu rozegra pierwszy mecz z nowym szkoleniowcem u steru, Grahamem Potterem. W pierwszej kolejce Londyńczycy grali z Dinamem Zagrzeb i przegrali 0:1! Jak będzie tym razem?

Zmiany i ostatnia forma Chelsea

Ostatni mecz w wykonaniu The Blues to wcześniej wspomniana porażka w Lidze Mistrzów z Dinamem Zagrzeb 0:1. Po tym meczu został, zwolniony Thomas Tuchel, a na jego miejsce wkroczył Graham Potter.

  • Pięć ostatnich spotkań w wykonaniu Londyńczyków to trzy porażki, dwie wygrane i zero czystych kont!

Środowe starcie to debiut dla Pottera w Lidze Mistrzów, jak i w roli szkoleniowca Chelsea, więc nikt nie wie, czego można się spodziewać po The Blues pod jego wodzą.

Pewne natomiast jest, że na boisku nie zobaczymy Kante, niepewny jest też występ Mendy’ego.

Salzburg

Ostatni mecz w wykonaniu Austriaków, to pewne zwycięstwo 3:0 z SV Ried w austriackiej Bundeslidze. Jeśli natomiast chodzi o ich zmagania w Champions League, to pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu z mistrzem Włoch. Starcie z Milanem zakończyło się remisem 1:1.

Przeciw Chelsea nie zobaczymy Diambou, Omoregle, Wobera, Tjaniego oraz Soleta, możliwe, że dołączy do nich również Sucić.

  • To będzie pierwszy mecz o stawkę pomiędzy tymi zespołami. Poprzednio Chelsea mierzyła się z Salzburgiem w meczu towarzyskim. To spotkanie wygrali The Blues 5:3.

Efekt nowej miotły, czy szczęście nowicjusza, to jedne z haseł, które mogą dodawać otuchy kibicom The Blues przed środowym meczem. Prawdą jest, że zazwyczaj szczęście sprzyja lepszym, a przed Chelsea bardzo trudne zadanie, a tymbardziej jeśli spojrzymy na ostatnie mecze i brak systematyczności. Jeśli miałbym coś obstawiać odnośnie tego meczu, to to że obie drużyny strzelą gola.

Pierwszy gwizdek o 21:00.


 

O autorze

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW