Właściciele Chelsea chcą kupić klub w Portugalii!
Właściciele Chelsea chcą kupić klub w Portugalii!

Właściciele Chelsea chcą kupić klub w Portugalii!


Todd Boehly wraz ze swoimi wspólnikami chcą wykupić klub w Portugalii!

Właściciele Chelsea prowadzili rozmowy na temat zakupu klubu w Portugalii w ramach planu rozbudowy siatki klubów. Właściciele The Blues chcą podążać za modelem wieloklubowym ustalonym przez grupę piłkarską Red Bull i Manchester City.

Współkontrolujący właściciel Todd Boehly spotkał się z menedżerem akademii Chelsea Neilem Bathem i agentem Jorge Mendesem w Portugalii w czerwcu, uważa się, że już wtedy temat kupna klubu był omawiany.

Uważa się, że Neil Bath szukał najlepszych klubów dla Chelsea, aby wysłać swoich młodych graczy aby ogrywali się w „dorosłej piłce”, a rozległe powiązania Mendesa w Portugalii uczyniłyby go idealnym pośrednikiem w każdej formalnej ofercie zakupu klubu.

Portugalia jest postrzegana jako jeden z najlepszych krajów, w których można kupić klub który pozwoli rozwój zawodnikom, biorąc pod uwagę, że liga jest uważana za jedną z najlepszych poza pierwszą piątką w Europie. Kluby w Portugalii znane są również z produkowania nowych fantastycznych zawodników.

Boehly w tym tygodniu potwierdził, że chce rozszerzyć globalny zasięg Chelsea, kupując zagraniczne kluby i że chcą gdzieś wysłać swoich najlepszych młodych graczy, którzy nie są gotowi do pierwszego zespołu.

Nie jest jasne, czy Mendes jest formalnie zaangażowany w zainteresowanie Chelsea zakupem portugalskiego klubu, ale obecność jednego z największych agentów na świecie na pokładzie i zapewnienie mu kolejnego miejsca do rozwoju i wysyłania swoich najlepszych młodych talentów byłaby oczywistą atrakcją.

Dyrektor sportowy Chelsea byłby mocno zaangażowany w ekspansję klubów w „siatce Chelsea”, co pomaga wyjaśnić, dlaczego Christoph Freund z Red Bull Salzburg jest jednym z czołowych kandydatów na posadę dyrektora w The Blues.

Freund, który prowadził zaawansowane rozmowy z Chelsea, pracuje w systemie Red Bulla od ponad dekady i oferuje wiedzę na temat tego, jak najlepiej wykorzystać system wieloklubowy.

Salzburg i RB Lipsk grają w Lidze Mistrzów, pomimo przynależności między klubami, co utwierdza Boehly’ego w przekonaniu, że Chelsea może znaleźć sposób, aby zapewnić swoim młodym graczom doświadczenie na najwyższym poziomie w innych miejscach w Europie.

Chelsea wcześniej dzieliła bliskie kontakty z holenderskim klubem Vitesse Arnhem, w którym Mason Mount spędził sezon na wypożyczeniu, jednak był to tylko klub partnerski.

Potwierdzając chęć zakupu większej liczby klubów, Boehly powiedział:

– Rozmawialiśmy o posiadaniu modelu wieloklubowego. Bardzo chciałbym kontynuować budowanie klubów.

– Są różne kraje, w których posiadanie klubu ma zalety. Red Bull wykonuje naprawdę dobrą robotę w Lipsku i mają Salzburg, obaj grają w Lidze Mistrzów, więc zorientowali się, jak to zrobić. Masz Man City, które ma bardzo dużą sieć klubów.

– Wyzwanie, przed którym stoi Chelsea, kiedy masz 18, 19, 20-letnie gwiazdy to możesz ich wypożyczyć klubom, ale przekazujesz ich rozwój komuś innemu.

– Naszym celem jest upewnienie się, że pokazujemy ścieżki naszym młodym gwiazdom, które mogą dostać się do pierwszej jedenastki Chelsea jednocześnie zapewniając im prawdziwy czas gry. Sposobem na to jest inny klub w naprawdę konkurencyjnej lidze w Europie.


Źródło: Matt Law

O autorze

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW