Sterling: Podobała mi się nowa pozycja
Sterling: Podobała mi się nowa pozycja

Sterling: Podobała mi się nowa pozycja

W pierwszym meczu Grahama Pottera, Sterling zagrał bardzo szeroko na lewej stronie, mimo, że na początku tego sezonu u Thomasa Tuchela grał głównie jako fałszywa dziewiątka.

To właśnie z szerokiej lewej strony Sterling znalazł się z wystarczającą ilością czasu i miejsca, aby po dośrodkowaniu od Masona Mounta przełamać impas. Raheem przyznał, że podobała mu się gra na tej pozycji oraz jest rozczarowany końcowym wynikiem.

– Grałem w nieco innej roli pod nowym menadżerem i jest to rola, która mi się podobała, szeroko na lewej stronie. Z czasem będę coraz lepszy. Jestem szczęśliwy, że mogę grać wzdłuż linii ataku, ale on chciał mnie szeroko, dostając się na wahadło, wchodząc w pole i tworząc szanse. Im więcej czasu pod jego okiem [Pottera], tym lepiej dla nas.

27-latek przyznał, że to zły wynik dla The Blues, który pozostawia nas z jednym punktem w dwóch meczach Ligi Mistrzów otwierających kampanię.

– To był zdecydowanie frustrujący wynik. Z tym jak graliśmy, z szansami, które stworzyliśmy, jedną szansą zdobyli gola. To zły wynik w końcu, ale myślałem, że zagraliśmy trochę dobrego futbolu w niektórych momentach. Myślę, że jest to mecz, który powinniśmy byli wygrać, ponieważ zdominowaliśmy grę. Było kilka dobrych momentów, na które można spojrzeć wstecz, ale to mecz, który musimy dokończyć. Musieliśmy po prostu doczekać końca meczu. To był mecz, w którym byliśmy cierpliwi, dostaliśmy kilka szans, a potem ja wykorzystałem swoją. Musimy jednak dokończyć robotę. Czułem, że mieliśmy kontrolę, niestety, jedna szansa, a potem bramka [dla FC Salzburg]. Teraz pod nowym menedżerem możemy po prostu kontynuować i robić postępy.

Sterling przedstawił również wgląd w to, jak skład dostosował się do zmiany menedżera, co z kolei wiąże się z wyzwaniami dla graczy, biorąc pod uwagę nowe pomysły i systemy.

– To wciąż wczesne dni z nim w których przekazuje swoje przesłanie, a chłopcy dobrze je odbierają.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Zapraszam na mojego twittera @tickus8

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW