Thiago Silva: Nie zamierzam kończyć kariery przed 40-stką
Thiago Silva: Nie zamierzam kończyć kariery przed 40-stką

Thiago Silva: Nie zamierzam kończyć kariery przed 40-stką

Dzisiejszy solenizant opowiedział o tym, jak w jego wieku dalej jest w stanie grać na najwyższym światowym poziomie.

Thiago Silva obchodzi dzisiaj 38 urodziny, większość piłkarzy w tym wieku gra w ligach o nieco gorszej renomie, o ile w ogóle grają jeszcze w piłkę. Jednak Brazylijczyk ani myśli o emeryturze i przygotowuje się do udziału w kolejnych Mistrzostwach Świata, których wygranie byłoby spełnieniem największego marzenia Thiago. Bycie podstawowym zawodnikiem dla kadry i klubu w wieku 38 lat jest nieosiągalna dla większości zawodników.

-To dla mnie bardzo ważne, że mogę grać w takim wieku na tym poziomie. To nie jest łatwe, szczególnie w Premier League.

-Po powrocie z każdego treningu analizuję co jeszcze mogę zrobić lepiej.

-Intensywność jest jeszcze większa, więc musisz być czujny od pierwszej do ostatniej minuty. Mam 38 lat ale myślę, że jestem w stanie pomóc drużynie jak tylko mogę.

Przez okres kariery Thiago Silvy piłka nożna bardzo się zmieniła, szczególnie ewoluowała wiedza o fizjologii piłkarskiej, która pozwala grać zawodnikom jeszcze dłużej. Jednak Thiago Silva wierzy, że to zachowania poza boiskowe wpływają na twoją karierę równie mocno co gra w piłkę.

-Teraz jest mnóstwo rzeczy, które pomagają zawodnikom być bardziej profesjonalnymi niż kiedyś, dzisiejsi piłkarze są bardziej wysportowani niż dawniej. Aspekt mentalny jest równie ważny.

-Poza boiskiem musisz mieć spokojną głowę, ponieważ kiedy myślisz za dużo o innych sprawach to jesteś zmęczony.

Dla Silvy inspiracją jest jego były kolega z drużyny-Zlatan Ibrahimovic, który mając 40 lat był ważnym elementem drużyny AC Milanu, który zdobył mistrzostwo Włoch w zeszłym sezonie.

-Często rozmawiam ze Zlatanem, ponieważ niedługo zagramy przeciwko sobie w Lidze Mistrzów. Moim celem jest gra do 40-tego roku życia, ale nie wiem w jakich rozgrywkach i na jakim poziomie.

-Wszystko zależy od tego jak pokaże się na Mistrzostwach Świata i jak potoczą się rozmowy kontraktowe, ale myślę, że nie zakończę kariery przed 40-stką.

Co ciekawe, obecnie najstarszym zawodnikiem który zagrał na mundialu jest Essam El-Hadary, który stanął w bramce Egiptu podczas turnieju w Rosji mając 45 lat, aby pobić ten rekord Thiago Silva musiałby zagrać na Mistrzoswtach Świata 2030 ( prawdopodobnie w Hiszpanii i Portugali), miałby wówczas 46 lat.

Źródło: Chelsea FC

 

 

O autorze

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1 Pro8l3m enjoyer

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW