Lallana: Mount wniósłby coś do każdej drużyny na świecie
Lallana: Mount wniósłby coś do każdej drużyny na świecie

Lallana: Mount wniósłby coś do każdej drużyny na świecie

Adam Lallana wypowiedział się na temat Masona Mounta.

Obecnie piłkarz Chelsea reprezentuje swój kraj na Mistrzostwach Świata w Katarze. Dotychczas Mase rozegrał jeden mecz przeciwko Iranowi, gdzie pokazał się z dobrej strony. Głos w sprawie pomocnika zabrał jego rodak Lallana:

– Czasem słyszę komentarze brzmiące jak „Co takiego robi Mason Mount?”. Być może bierze się to z oceniania zawodników na podstawie liczby goli i asyst. Każdy ma prawo do swojej opinii, ale ta jest bzdurna. Wniósłby element dodatni do każdej drużyny na świecie.

– Pracowałem z Grahamem Potterem w Brighton, nie dziwi mnie, że odkąd on ich trenuje, Mason Mount rozpoczął każdy mecz w Premier League i Lidze Mistrzów, oprócz jednego.

– Mason Mount robi to, czego oczekuje od niego Gareth Southgate, będzie tak pracował również w klubie. W Anglii jest odpowiedzialny za skoki pressingowe, gdyż jest wybiegany i odwala brudną robotę. Po drugie, wiedza Mounta, kiedy wykonać pressing daje mu zaufanie w oczach trenera. Umiejętność poprawnego wykonywania założeń trenera jest niezbędna do funkcjonowania każdego zespołu.


Źródło: The Times

O autorze

Wychowanek Chelsea24News i redaktor Sajko.Network. Lubię dobry film i jeszcze lepszy album mojego ulubionego rapera. Możecie mnie spotkać na Summoner's Rift :)

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X